wersja testowa serwisu
  • BHP Łęczyca
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24
  • Restauracja

Mieszkańcy powiatu łęczyckiego oddali krew dla 11-letniej córki policjanta z Bełchatowa

261-119617
fot. KPP w Łęczycy

Szczytny cel przyciągnął przed budynek łęczyckiej komendy policji 23 darczyńców. Funkcjonariusze policji, straży miejskiej, służby więziennej oraz mieszkańcy naszego powiatu, wcielając się w rolę krwiodawców, oddali po 450 ml życiodajnego płynu. - W ten sposób łączymy się z naszym kolegą z Bełchatowa w walce o zdrowie jego 11-letniej córeczki. Dziękujemy, że byliście z nami - mówią policjanci.

3 września 2020 roku po raz kolejny przed siedzibą łęczyckich stróżów prawa zaparkował Mobilny Punkt Poboru Krwi z RCKiK w Łodzi. Tym razem policjanci wraz z klubem HDK PCK "Strażak" przy OSP w Łęczycy odpowiedzieli na apel funkcjonariusza z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie.

- Jego 11-letnia córeczka zmaga się z choroba i potrzebuje krwi 0RH+. Dlatego chcąc pomóc naszemu koledze w walce o jej zdrowie dzielili się tym co najcenniejsze - wyjaśniają policjanci z Łęczycy. - W tak szczytny cel włączyli się również funkcjonariusze straży miejskiej, służby więziennej oraz mieszkańcy naszego powiatu. Tutaj chcąc zachęcić do kontynuowania niesienia pomocy pracownicy Wydziału Kadr i Szkolenia KPP w Łęczycy na przygotowanym stanowisku, wspierania przez policjantów zachęcali do wstąpienia w szeregi niebieskiej formacji. Poza dokumentacją wymaganą od przyszłego kandydata, nie zabrakło informacji dotyczących procesu rekrutacji.

Podczas czterogodzinnej akcji do ambulansu zgłosiło się 23 krwiodwaców, z czego krew oddało 21. Łącznie zebrano blisko 10 litrów krwi, która trafi do 11-letniej dziewczynki.

- Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się w akcję krwiodawstwa dla Ewy: Ewa Kobylińska, Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Łodzi przy ulicy Spornej, Oddział Pediatrii, Onkologii i Hematologii. Dziewczynka potrzebuje grupy krwi 0RH+. Osoby, które chcą pomóc, a mają inną grupę krwi również mogą zgłaszać się do punków krwiodawstwa, ponieważ krew jest potrzebna dla ratowania życia - dodają mundurowi.