wersja testowa serwisu
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24
  • Restauracja
  • BHP Łęczyca

Mieszkańcy Skierniewic nie przestrzegają obowiązujących ograniczeń. Posypały się wysokie kary

Mieszkańcy Skierniewic nie przestrzegają obowiązujących ograniczeń. Posypały się wysokie kary

W minionym tygodniu w wyniku nieprzestrzegania zakazów dotyczących kwarantanny domowej oraz przemieszczania się niezgodnie z zasadami wprowadzonymi w okresie stanu epidemii, na czterech mieszkańców Skierniewic zostały nałożone kary administracyjne. Najwyższa kara pieniężna wynosiła 5 000 zł.

7 kwietnia Powiatowy Inspektor Sanitarny na wniosek Policji nałożył 4 kary administracyjne wobec 4 osób, które w minionym tygodniu nie zastosowały się do zasad kwarantanny domowej oraz zakazu ograniczonego przemieszczania się.

Z powodu naruszania zasad związanych z zakazem kontaktowania się z innymi osobami w trakcie trwania kwarantanny, wobec 23-latki i 27-latki zastosowano kary pieniężne do 2000 zł. Wyższe kary zostały nałożone wobec dwóch mężczyzn niestosujących się do określonych przepisami zakazów przemieszczania się. Mieszkańcy Skierniewic w wieku 35 i 45 lat przemieszczali się po ulicach miasta Skierniewice bez określonego celu. Policjanci kilkukrotnie interweniowali wobec nich jednak nie dawało to żadnego rezultatu. Dlatego też zastosowano procedury związane z postępowaniem administracyjnym. Mężczyznom wymierzono kary pieniężne w wysokości 5 000 zł każda.

Zgodnie z nowymi przepisami teraz za nie przestrzeganie kwarantanny grozi kara grzywny do 30 000 złotych, którą nakłada Powiatowy Inspektor Sanitarny.

źródło: KMP w Skierniewicach