MKLA Łęczyca: Dobre Starty na Mistrzostwach Polski Juniorów

IMG_6671

Dobrze zaprezentowali się zawodnicy MKLA Łęczyca podczas odbywających się w Lublinie Mistrzostw Polski Juniorów.

Najlepiej wypadł biegający na 110 metrów przez płotki Jakub Florczak. Jako jedyny z grupy zakwalifikował się do ścisłego finału, w którym z wynikiem 14.84 s zajął siódmą lokatę. Dziesiąty w skoku o tyczce (3.90 m) był Krystian Nowakowski.

Na siedemnastej pozycji z rekordem życiowym (3.70 m) uplasował się Eryk Sewiło. Dominik Nowakowski zajął czternastą lokatę w trójskoku (12.78) i szesnastą w skoku w dal (6.30 m).

- Zawodnicy wystartowali na miarę swoich możliwości. Wykazali dobrą skuteczność startową ustanawiając swoje najlepsze wyniki w sezonie oraz plasując się na dużo wyższych miejscach niż ich pozycje w tabelach Polskiego Związku Lekkiej Atletyki - powiedział Mirosław Andrysiak.