MKLA Łęczyca: Dobre starty w Halowym Mityngu RKS Łódź. Mistrzostwa Polski coraz bliżej

IMG_5632

Dobrą formę przed zbliżającymi się wielkimi krokami Mistrzostwami Polski potwierdzili w Halowym Mityngu RKS Łódź, lekkoatleci MKLA Łęczyca

Mateusz Grabski po raz drugi w sezonie poprawił rekord Łęczycy w biegu na 600 metrów (1.25.29 min), Bartosz Subocz na tym samym dystansie uzyskał także dobry czas (1.26.76 min).

W skoku wzwyż mężczyzn czwartą lokatę zajął Szymon Kłosiński (180 cm), piąty był Mikołaj Szczęsny (170 cm), siódmy Sebastian Antosiak (165 cm), a ósmy Eryk Sewiło (150 cm). W konkurencji tej młodzi zawodnicy mieli możliwość startowania z Mistrzem Polski, Norbertem Kobielskim, który zwyciężył z najlepszym wynikiem w Polsce (2.20 m).

Bardzo dobrze zaprezentowali się tyczkarze. Szymon Kłosiński poprawił rekord życiowy (3,91 m), Krystian Nowakowski skoczył 3,81 m, Bartosz Żemigała (3,81 rekord życiowy), Filip Dudka (3,11 rekord życiowy), a Eryk Sewiło - 2,81 m (rekord życiowy). W konkursie kobiet Kalina Koperska uzyskała 2,51 m.

W biegu na 60 metrów przez płotki U-16 zwyciężył, z bardzo dobrym czasem i nową" życiówką", Sebastian Antosiak (9.95 s), Szymon Kłosiński w biegu U-20 poprawił także swoje życiowe osiągnięcie (8.83 s), co dało mu trzecią lokatę. Marta Budner skoczyła w dal (4.88 m).