MKLA Łęczyca: Grad medali na Mistrzostwach Województwa Młodzików w Łodzi

IMG_612_20200902-152855_1

Dwanaście medali zdobyła piętnastoosobowa reprezentacja MKLA Łęczyca na odbywających się w Łodzi Mistrzostwach Województwa Młodzików.

Tytuł Mistrza Województwa zdobył Filip Dudka w skoku o tyczce (3.10 m) oraz Hubert Woźniak w biegu na 110 metrów przez płotki.

Srebrne medale przypadły w udziale Szymonowi Pawłowskiemu w skoku o tyczce (2.80 m), Filipowi Dudce w rzucie oszczepem (38.12 m), Sebastianowi Antosiakowi w skoku wzwyż (171 cm), Szymonowi Matusiakowi w biegu na 200 metrów przez płotki (31.43 s) i Nikoli Tomes w rzucie oszczepem (25.72 m).

Brązowe medale wywalczyli dla zespołu: Jakub Żelechowski w skoku o tyczce (2.70 m) i w biegu na 110 metrów przez płotki (18.14 s), Natalia Krysiak w rzucie oszczepem (22.53 s), Hubert Woźniak w skoku wzwyż (161 cm) i Sebastian Antosiak w rzucie oszczepem (37.98 m).

Równolegle z zawodami młodzików odbywał się mityng kwalifikacyjny juniorów. Na uwagę zasługuje wysoka forma czterystumetrowców, którzy znacznie poprawili rekordy życiowe na dystansach sprinterskich. Mateusz Grabski przebiegł 100 metrów w czasie (11.59 s), a na 200 metrów uzyskał czas 23.02 s. Bartosz Subocz przebiegł 100 metrów w czasie 11.71 s, a 200 metrów - 23.29 s.

W skoku wzwyż z "życiówką" uporał się Mikołaj Szczęsny (186 cm), a w skoku o tyczce swoje najlepsze swoje osiągnięcie wyrównała Kalina Koperska (2.50 m).