MKLA Łęczyca podsumowuje sezon letni 2021

IMG_708_20211231-071556_1

Rok 2021 należał do najbardziej udanych w historii MKLA Łęczyca. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła sobie grupa młodzików (U-16). Młodzi lekkoatleci na odbywających się w Karpaczu Mistrzostw Polski Młodzików zdobyli cztery medale.

Niewątpliwą gwiazdą zespołu był zdobywca dwóch złotych medali Sebastian Antosiak. Utalentowany skoczek poprawił własny rekord Polski (13.00 m) i w sposób spektakularny, nie pozostawiając złudzeń rywalom wygrał konkurs wieloskoku. Był także najlepszy w skoku wzwyż (191 cm). Nie miał także równych sobie w pięcioboju podczas Mistrzostw Polski w wielobojach. Rywalizację zakończył trzecim tytułem Mistrza Polski i rekordem Okręgu Łódzkiego (3058 pkt). Sebastian Antosiak to pierwszy wychowanek klubu, który w jednym sezonie zdobył trzy złote medale na Mistrzostwach Polski.

Dzielnie kroku dotrzymywał mu drugi z reprezentantów Łęczycy zdobywca brązowego medalu w skoku wzwyż (185 cm) Michał Boczkowski. Świetnie zaprezentował się w zmaganiach tyczkarzy Filip Dudka. Rezultatem 4.00 m wyrównał własny rekord Okręgu Łódzkiego i wynikiem tym uplasował się na trzeciej pozycji. Pięć zdobytych medali na Mistrzostwach Polski Młodzików to największe osiągnięcie w historii MKLA Łęczyca.

Wielki sukces odniósł na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zdobywca brązowego medalu w biegu na 400 m przez płotki, Jakub Grabski (54.36 s). Nie zawiódł także oczekiwań najbardziej utytułowany łęczycki dziesięcioboista - Szymon Kłosiński, który pewnie uplasował się na trzeciej pozycji Mistrzostw Polski U-23 w Warszawie (5.980 pkt). Przebojem do kadry narodowej (U-18) w skoku wzwyż (2.05 m) zakwalifikował się utalentowany skoczek Mikołaj Szczęsny.

Bardzo aktywni w sezonie byli najstarsi reprezentanci Łęczycy z grupy Masters. Waldemar Pietrzak zdobył trzy złote medale i jeden srebrny U+60 na Mistrzostwach Polski w Olsztynie. Zwyciężył w biegu na 200 m (27.28 s), 400 m (60.33 s) i wieloboju sprinterskim. Drugi był w sprincie na 100 m. Wielkim hartem ducha i ciała popisał się zdobywca tytułu Wicemistrza Polski U+50 w biegu na 100 km, Czesław Błaszczyk. Jego rezultat (9.56.33 h) oficjalnie został zakwalifikowany jako rekord Łęczycy przez Łódzki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki.

Na uwagę zasługują także pozostali reprezentanci MKLA Łęczyca którzy plasowali się także na wysokich lokatach Mistrzostw Polski, Mistrzostw Województwa we wszystkich kategoriach wiekowych, poprawiali rekordy życiowe.

Na uwagę zasługuje także praca organizacyjna klubu. Zajęcia w 2021 r. były otwarte dla wszystkich chętnych bez względu na wiek i poziom sportowy. W okresie wakacji i ferii zimowych przeprowadzone zostały akcje „Ferie na Sportowo" i „Sportowe Wakacje". Mimo problemów spowodowanych pandemią odbywały się zawody dla młodzieży szkolnej. Młodzież mogła także skorzystać w zorganizowanym przez klub obozie szkoleniowym w Karpaczu, oraz w zgrupowaniach Łódzkiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki i Polskiego Związku Lekkiej Atletyki W Spale, Zakopanem i Karpaczu.