MKLA Łęczyca: Rekordy życiowe juniorów

IMG_6485

Na dobre rozkręcił się sezon wiosenny dla łęczyckich lekkoatletów, którzy biorą udział w szeregu mityngów, starając się wypełnić normy kwalifikacyjne uprawniające do udziału w Mistrzostwach Polski. W miniony weekend skutecznie wystartowali na zawodach w Łodzi, uzyskując wartościowe rezultaty.

Mateusz Grabski zwyciężył w biegu na 400 m (50.19 s), a 100 m przebiegł w czasie (11.46 s). W obu konkurencjach ustanowił rekordy życiowe. Bardzo dobrze zaprezentowali się płotkarze biegający na dystansie 110 m. W roczniku U-18 najlepszy wynik zawodów uzyskał Dominik Bauer (15.69 s), Hubert Woźniak był trzeci (16.06 s), a Jakub Żelechowski czwarty (16.32 s). Wszyscy poprawili swoje życiowe osiągnięcia. W kategorii U-20 Jakub Florczak zajął drugie miejsce (15.26 s).

Swoje pozycje w rankingu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki cierpliwie poprawiają tyczkarze. Krystian Nowakowski skoczył (3.70 m), Filip Dudka (3.60 m), Eryk Sewiło (3.40 m), Jakub Żelechowski (3.20 m), a Hubert Woźniak (3.20 m). To ich najlepsze wyniki w tym sezonie.

W konkursie kobiet Natalia Bieniak uzyskała (2.60 m). Rekordy życiowe poprawiali skoczkowie w dal - Dominik Nowakowski zajął piątą lokatę (6.30 m), Mikołaj Szczęsny szóstą (6.18 m). a Szymon Matusiak (5.66 m). Ten ostatni poprawił także "życiówkę" w biegu na 100 m (12.41 s).