MKLA Łęczyca: Sukcesy "Dzieci Starszych" w Aleksandrowie Łódzkim

IMG_5686

Bardzo dobrze zaprezentowała się reprezentacja Łęczycy w VII Halowym Meczu Lekkoatletycznym Dzieci Starszych (U-14) w Aleksandrowie Łódzkim. W zawodach wzięły udział zespoły Łodzi, Aleksandrowa Łódzkiego, Rąbienia i Łęczycy.

Młodzi lekkoatleci wrócili do domu z pięcioma medalami, wieloma czołowymi miejscami w finałach oraz licznymi rekordami życiowymi. Był to najlepszy występ łęczycan w historii tych zawodów.

Złoty medal z bardzo dobrym wynikiem (2.03.49 min) zdobyła w biegu na 600 metrów Amelia Konieczna. W skoku wzwyż najlepszy był Michał Boczkowski (150 cm). Na drugiej pozycji w pchnięciu kulą uplasowała się Zuzanna Bernardziak (8.86 m). Brązowe medale zdobyli: Antonina Pilichowska - skok wzwyż (130 cm) oraz Adam Rokita - bieg na 40 m (6.00 s). Dwukrotnie o medale ocierał się Juliusz Koperski, czwarty w skoku wzwyż (135 cm) i biegu na 40 m (6.13 s). Tuż za podium znalazła się także Antonina Poluchowicz skok wzwyż (130 cm) oraz Antonina Pilichowska 600 m (2.07.62 min).