MKLA Łęczyca: Udane  Mistrzostwa Polski Juniorów w Radomiu

0DC729F0-9244-49FA-AB83-3D9A465F4233

Dobrze wypadli zawodnicy MKLA Łęczyca na odbywających się w Radomiu Mistrzostwach Polski Juniorów. Najlepiej z ośmioosobowej grupy wypadła startująca w trójskoku Martyna Tomes. Reprezentantka Łęczycy zajęła siódme miejsce z rekordem życiowym (11.41 m).

Poniżej możliwości zaprezentował się startujący w tej samej konkurencji Dominik Nowakowski. Eliminacje zawodnik zakończył na piątej pozycji z bardzo dobrym rekordem życiowym (13,70 m). Stawiało go to w gronie kandydatów do czołowych miejsc. Niestety w rozgrywce finałowej nie potwierdził wysokiej formy i z wynikiem (12.85 m) uplasował się na dziesiątej pozycji.

Nie zawiedli oczekiwań nasi tyczkarze. Szymon Kłosiński ustanowił rekord życiowy (4.20 m) i zajął siódme miejsce, a Krystian Nowakowski był dziewiąty z najlepszym rezultatem sezonu (4.10 m). Rekordami życiowymi skuteczność startową wykazali także płotkarze. W biegu na 400 metrów przez płotki Mateusz Grabski był dwunasty (55.52 s), a Bartosz Subocz ukończył bieg na piętnastej pozycji (57.49 s).

Do udanych występów na Mistrzostwach Polski nie może zaliczyć ubiegłoroczny mistrz U-18 na 110 metrów przez płotki Jakub Florczak. W finale B zajął czwartą pozycję i z wynikiem (15.06 s) uplasował się ostatecznie na dwunastej pozycji. Adam Jaśkiewicz był osiemnasty (16.80 s).

- Trzeba zaznaczyć, że zawodnicy po przejściu do kategorii U-20 mają problem z techniką na wyższych płotkach, czego skutkiem są słabsze wyniki. Przed nimi jeszcze rok rok pracy w tym roczniku, można więc liczyć na dużo lepsze występy w przyszłości - powiedział Mirosław Andrysiak z MKLA Łęczyca.