MKLA Łęczyca z dwoma medalami Mistrzostw Polski

Na odbywających się, w dniach 10-12 lutego, Mistrzostwach Polski w Rzeszowie, lekkoatleci MKLA Łęczyca zdobyli dwa medale.

Złoto w skoku wzwyż zdobył wychowanek trenera Mirosława Andrysiaka - Mikołaj Szczęsny, skacząc najwyżej w tym sezonie [210 cm]. Drugim medalistą jest Dudka Filip, podopieczny trenera Roberta Kubiaka, który po zaciętym konkursie zdobył medal brązowy, wyrównując rekord życiowy [4,20 m] w skoku o tyczce.

Bardzo dobrze wystartowali pozostali nasi zawodnicy, Hubert Woźniak był piąty w finale biegu przez płotki. W tym samym finale biegł jego kolega - Dominik Bauer, który uplasował się na miejscu ósmym. Z bardzo walecznej strony pokazał się jedyny wieloboista - Jakub Nawrocki, który po siedmiu konkurencjach znalazł się na siódmej pozycji, ustanawiając rekord życiowy - 4156 punktów. Miejsce w finale wywalczyła sobie także miotaczka Oliwia Kępska, pchając kulę na odległość 12.72 m. Drugi skoczek wzwyż - Szymon Pawłowski zakończył konkurs na ósmym miejscu.