MKLA Łęczyca: "Życiówka" Mikołaja Szczęsnego w Słupsku, dobre starty w Sieradzu

IMG_7573

Rekord życiowy na otwartym stadionie (2.14 m) na mityngu w Słupsku ustanowił Mikołaj Szczęsny. Zawodnik MKLA Łęczyca już w pierwszej próbie uporał się z tą wysokością, wyprzedzając reprezentanta AML Słupsk Kewina Małka, który uzyskał ten sam rezultat w drugiej próbie.

Konkurs skoku wzwyż stał na wysokim poziomie. Był obsadzony przez przebywających na zgrupowaniu w Słupsku członków kadry narodowej, dla których była to pierwsza konfrontacja w tym sezonie.

Dobre przygotowanie do startów letnich potwierdzili łęczyccy lekkoatleci na zawodach w Sieradzu. Tu także rywalizacja skoczków przebiegała pod dyktando naszych reprezentantów. Zwyciężył Sebastian Antosiak (2.00 m), przed Michałem Boczkowskim (1.80 m) i Szymonem Pawłowskim (1.75 m). Konkurs pchnięcia kulą U-18, z wartościowym rezultatem (12.39 m), wygrała Oliwia Kępska. Na czwartej pozycji uplasowała się młodziczka Maria Czarnecka (10.17 m). Obie ustanowiły rekordy życiowe. Dwa brązowe medale poparte życiówkami zdobył wieloboista Jakub Nawrocki. Pchnięcie kulą (11.02 m), skok w dal (5.76 m).

Pozostałe wyniki:
Jakub Grabski - bieg na 100 m - 11.56 s (rekord życiowy) / bieg na 300 m - 36.19 s (rekord życiowy)