Młodzicy Górnika 1956 Łęczyca nadal w walce o Ligę Wojewódzką. Pierwszy krok zrobiony

Młodzicy Górnika 1956 Łęczyca pomyślnie przebrnęli pierwszą rundę baraży o awans do Ligi Wojewódzkiej. Łęczycanie po emocjonującym dwumeczu pokonali Bałucką Akademię Futbolu.

Przypomnijmy, Górnik 1956 Łęczyca, występujący w lidze Młodzik, po rundzie wiosennej sezonu 2021/2022 zajął pierwsze miejsce w tabeli, dzięki czemu walczy w barażach o awans do Ligi Wojewódzkiej. Górnik 1956 Łęczyca zgromadził na swoim koncie 21 punktów, strzelając przy tym 28 goli, a tracąc ich tylko 7.

W pierwszej rundzie barażowej łęczycanie spotkali się z Bałucką Akademią Futbolu. W Łodzi wygrali gospodarze 1:0, natomiast w rewanżu go Górnik okazał się minimalnie lepszy i wygrał tym samym rezultatem. Zgodnie z regulaminem musiała zostać rozegrana dogrywka 2 x 5 minut. Tutaj żadna z drużyn nie znalazła sposobu na strzelenie gola, więc konieczne było rozegranie także rzutów karnych.

- W egzekwowaniu rzutów karnych okazaliśmy drużyną skuteczniejszą i to my zagramy w kolejne rundzie baraży o Ligę Wojewódzką. Każdy z zawodników w dniu wczorajszym pokazał się z doskonałej strony sportowej - informują przedstawiciele klubu.

Tym samym młodzi zawodnicy Górnika 1956 Łęczyca awansowali do drugiej rundy baraży, w której rywalem będzie Łódzka Akademia Futbolu. Pierwszy mecz odbędzie się w najbliższą niedzielę (14 listopada) o godzinie 11:30 w Łęczycy, a rewanż został zaplanowany na środę (17 listopada) w Łodzi. Początek o godzinie 18:00.

Górnik: Olaf Szwęcki, Filip Karolak, Miłosz Tyszkiewicz, Igor Marczak, Michał Topiński, Mikołaj Jesionowski, Igor Tomalak, Kacper Holek, Igor Browarski
Na zmiany: Alicja Marczewska, Bartosz Petrykowski, Wiktor Andrysiak, Adam Janicki, Kuba Krajewski