MMKT Łęczyca: Kolejne cenne tenisowe sukcesy na Ogólnopolskim Turnieju U-16

IMG_5806
fot. MMKT Łęczyca

Po niezwykle udanych dla MMKT Łęczyca, Mistrzostwach Województwa w kategorii U-14 w ubiegłym tygodniu w Pabianicach, część naszych zawodniczek odpoczywała. Natomiast w ostatni weekend w tejże samej hali tenisowej pabianickiego MOSiR-u zostały rozegrane kolejne ogólnopolskie zawody pod szyldem Polskiego Związku Tenisowego, zaliczane do klasyfikacji rankingowej w kategorii kadetów: U-16. 

Tym razem w turnieju wystartowała jedynie liderka klubowa, 13-letnia Nadia Jasińska. Jak się później okazało był to bardzo udany, zakończony sukcesem, start naszej łęczycanki w rywalizacji ze starszymi i silniejszymi koleżankami z kortów. Zarówno w grze pojedynczej, jak i podwójnej wraz z partnerką z warszawskiego klubu, Nadia zdobyła wysoko punktowane miejsca na podium. Oprócz dyplomu oraz pucharu wywalczyła kolejne zdobycze punktowe do rankingu U-16, które już wkrótce pozwolą jej grać w mocniejszych, wyżej punktowanych imprezach PZT w tejże kategorii wiekowej. Aktualnie zawodniczka MMKT Łęczyca ma 12 ranking U-14 oraz około 80 w U-16. Na każdej z list rankingowych PZT plasuje się około 300 najlepszych zawodniczek z całej Polski. 

Turniej singlowy jak zwykle był rozegrany w formule grupowej - jako eliminacje do gier finałowych. Natomiast gry deblowe rozegrane zostały w formule pucharowej. Z eliminacji Nadia Jasińska awansowała do gier finałowych bez straty seta, pokonując po drodze dwie rywalki. Kolejnym meczem już w półfinale był pojedynek z koleżanką z Bełchatowa, z którą do tej pory w ostatnich latach rywalizowała już osiem razy na różnych poziomach rozgrywek. I niestety jak dotychczas nigdy nie udało się jej wygrać z o 3 lata starszą, bardziej doświadczoną i silniejszą rywalką. 

- Początek meczu niestety nie wróżył nic dobrego – Milena szybko objęła prowadzenie 4:1, grając pewnie i zdecydowanie zdobywając kolejne punkty i gemy. Lecz jak to bywa w sporcie, a tenisie zwłaszcza, coś się zacięło u rywalki, natomiast po kilku dobrych zagraniach Nadia uwierzyła, że losy meczu da się odwrócić. Od tego właśnie momentu to nasza zawodniczka dominowała na korcie, dopisując co chwila kolejne punkty po dobrych zagraniach. Wynik diametralnie się odwrócił i set 7:5 dla Nadii - relacjonuje Grzegorz Jasiński. - Po chwili przerwy z niepokojem oczekiwaliśmy na drugą partię. Lecz na szczęście dla nas nic się nie zmieniło. Kolejne udane zagrania powiększały zdobycze punktowe na koncie Nadii. Rywalka wyraźnie załamana przebiegiem wydarzeń na korcie w pierwszym i dodatkowo w drugim secie już nie podjęła walki, ulegając 6:1. Reasumując: 7:5; 6:1 dla Nadii, Łęczycy i MMKT. Tak więc śmiało można powiedzieć, że do dziewięciu razy sztuka. 

Następnie pozostał do rozegrania finał turnieju z koleżanką z Warszawy, z którą uprzednio grając w parze deblowej, czyli Nadia/Wiktoria zdecydowanie zwyciężyły w rywalizacji deblowej, zajmując pierwsze miejsce, złote medale wraz z kolejnymi punktami do rankingu PZT. Niestety w finale lepszą okazała się warszawianka, zwyciężając: 6:2; 6:4. 

- Był to dobry mecz z obu stron, lecz niestety dla Nadii ze zbyt z dużą ilością błędów w stosunku do solidnej gry Wiktorii. Co prawda w końcówce gra się wyrównała, było prowadzenie i szanse na wygranie seta, ale niestety nie udało się. W sumie kolejny dobry turniej i niezła forma, może nieco tylko brak stabilizacji i powtarzalności udanych zagrań. Dlatego liczymy na dobry następny ważny występ naszej liderki, gdyż już od soboty ważne tenisowe, międzynarodowe wydarzenie w Bytomiu - dodaje Grzegorz Jasiński. - Po raz pierwszy odbędzie się cykl czterech turniejów: Polska – Czechy w kategorii U-14. W zawodach będzie rywalizowała czołówka najlepszych zawodniczek/ków z obu krajów, wytypowanych i rozstawionych na podstawie rankingów federacji z obu krajów. Tym bardziej nam miło się pochwalić, że dwie zawodniczki z MMKT Łęczyca: Nadia Jasińska oraz Basia Kowalska znalazły się w gronie 16 najlepszych reprezentantek Polski, które zagrają w pierwszym turnieju cyklu. 

 

RODO oraz Polityka cookies
Z uwagi na wymogi prawne, niniejszym przedstawiamy informacje na temat przetwarzania danych dostarczanych przez Ciebie podczas korzystania z naszych portali informacyjnych. Klikając w przycisk "Przejdź do portalu", wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych za pomocą plików cookies przez naszych partnerów reklamowych dla celów opisanych poniżej. Jeśli nie wyrażasz zgody na przetwarzanie wspomnianych danych, w każdej chwili możesz opuścić nasz portal. Przechodząc dalej za pomocą przycisku „Przejdź do portalu”, Twoje dane będą przetwarzane przez nas na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora danych lub przez naszych partnerów. Przetwarzanie to nie wymaga wyrażenia przez Ciebie zgody, ale możesz mu się w każdej chwili sprzeciwić.
Stosowanie plików cookies oraz pozostałych technologii informatycznych
Nasz portal oraz nasi partnerzy, stosujemy pliki cookies i pozostałe technologie informatyczne, które gromadzą informacje m.in. o odwiedzanych przez Ciebie stronach internetowych oraz podstronach, a także o lokalizacji urządzenia. Ma to przede wszystkim na celu:
• zapewnienie bezpieczeństwa użytkowników w trakcie korzystania ze stron naszych portali informacyjnych,
• poprawę i stałe ulepszanie świadczonych przez nas usług, dzięki zbieraniu i wykorzystaniu tych danych w celach analitycznych i statystycznych,
• wyświetlanie spersonalizowanych reklam, które odpowiadają Twoim zainteresowaniom (remarketing).
Zakres wykorzystywania plików cookies możesz dowolnie określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Każda przeglądarka posiada własne ustawienia cookies. Jeśli nie wprowadzisz zmian w ustawieniach będzie to oznaczało, iż zgadzasz się na zapisywanie informacji w plikach cookies, a następnie na przechowywane ich w pamięci Twojego urządzenia. Zarówno my, jako właściciele portalu oraz nasi partnerzy możemy uzyskiwać dostęp do tych informacji. 
Wykorzystanie informacji
Aby dopasować wyświetlanie reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań, wykorzystujemy właśnie zebrane i zapisane informacje w plikach cookies. Administratorem Twoich danych jest Local Service sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi, przy ulicy Sienkiewicza 85/87 lok. 8, 90-057 Łódź. Możesz skontaktować się z nami za pomocą formularza kontaktowego oraz w dowolnym momencie wyrazić swój sprzeciw wobec tego rodzaju działań. 
Wykorzystywanie Twoich informacji przez naszych partnerów
Mając na uwadze współpracę z dostawcami reklamowymi informujemy, iż działania w celach marketingowych mogą podejmować nasi partnerzy, korzystający z powierzchni reklamowych w naszych portalach. Do naszych partnerów zaliczamy Google Adsense, a także agencje reklamowe, agencje interaktywne, domy mediowe oraz innych dostawców reklam, w tym Taboola. Podobnie, jak i my, nasi dostawcy reklam również gromadzą i wykorzystują informacje zgromadzone w plikach cookies. Dzięki takim danym, w naszych portalach zobaczysz reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań.
Celem przetwarzania Twoich danych zawartych w plikach cookies przez naszych partnerów jest:
• przechowywanie Twoich informacji na urządzeniu z którego przeglądasz nasz portal i dostęp do nich
• wybór reklam do wyświetlenia w tym reklam spersonalizowanych,
• dopasowanie treści spersonalizowanych
• pomiar efektywności reklam,
• dostarczanie jak najbardziej efektywnych reklam, zgodnych z Twoimi zainteresowaniami.
Abyśmy wraz z naszymi partnerami mogli podejmować powyższe działania, wymagana jest Twoja zgoda, którą wyrażasz poprzez kliknięcie w przycisk „Przejdź do serwisu”. Pamiętaj, że Twoja zgoda jest dobrowolna. Bez niej korzystanie z naszych portali będzie pozbawione wielu funkcji, co może wpłynąć na jakość wyświetlanych informacji.
Twoje prawa
Pamiętaj, że udzieloną zgodę możesz w dowolnym momencie wycofać, korzystając a naszego formularza kontaktowego, jednak pamiętaj, iż wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Za pomocą wspomnianego formularza kontaktowego możesz także wyrazić swój sprzeciw wobec przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu lub prawnie uzasadnionego interesu naszych partnerów. Zgodnie z obowiązującym prawem, możesz zgłosić nam, jako podmiotowi wykorzystującemu Twoje dane żądanie dostępu do tych danych, zmiany ich, usunięcia lub ograniczenia wykorzystania. Zapraszamy Cię także do odwiedzenia naszej Polityki prywatności.