wersja testowa serwisu

MMKT Łęczyca: Nadia Jasińska z kolejnymi miejscami na podium

IMG_4804
fot. MMKT Łęczyca

Następny wakacyjny, pracowity tydzień zakończył się dobrym turniejowym startem na kortach w Pabianicach. Miejski Młodzieżowy Klub Tenisowy Łęczyca reprezentowały 4 zawodniczki Nadia Jasińska, Nadia Ptak, Julia Jarocka i Basia Kowalska. 

Tym razem najlepszą, równą formę i kolejny dobry występ zaliczyła 11-letnia Nadia Jasińska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęczycy.

- Trzy mecze eliminacyjne ze starszymi przeciwniczkami przeszła dość gładko, wygrywając ze sporą przewagą, tracąc przy tym pojedyncze gemy, a jednocześnie oszczędzając siły. Podobnie było w grach deblowych w parze z Agatą Konarską z Warszawy, gdzie pewnie awansowały do finału turnieju - relacjonuje Grzegorz Jasiński z MMKT Łęczyca. - Nadia Jasińska dopiero w finale gry pojedynczej musiała uznać wyższość starszej i tego dnia lepszej koleżanki z dalekiej Łomży – Anieli Galińskiej. Tym samym zajęła drugie miejsce, lecz szkoda przegranego finału, gdyż była duża szansa na końcowe zwycięstwo. Niestety był to nieco gorszy mecz w wykonaniu Nadii i troszkę zabrakło sportowego szczęścia.

Natomiast pechowo zakończył się finał debla, gdyż Nadia Jasińska z Agatą Konarską, będąc zdecydowanymi faworytkami, musiały niestety poddać mecz bez walki z uwagi na kłopoty zdrowotne Agaty i stąd „tylko" drugie miejsce naszej pary. 

Za tydzień kolejne turniejowe starty.