MMKT Łęczyca: Przed nami Letnie Drużynowe Mistrzostwa Polski U-14

IMG_465_20220909-062344_1
fot. MMKT Łęczyca

Tenis, jako dyscyplina sportowa oraz sport olimpijski, mający swoje początki w XV wieku, zawsze był i jest kojarzony przez większość kibiców jako rywalizacja indywidualna. Co prawda oprócz rozgrywek singlowych, gra się również w parach deblowych oraz mikstach: kobieta + mężczyzna. Jednak w światowym tenisie od wielu lat znane są rozgrywki drużynowe na najwyższym szczeblu, czyli reprezentacji narodowych. Wśród mężczyzn jest to Davis Cup, najstarsza drużynowa impreza w historii sportu światowego, natomiast kobiety rywalizują w Federation Cup. 

Natomiast w tenisie młodzieżowym w Polsce, PZT Warszawa organizuje corocznie dla klubów tenisowych Drużynowe Mistrzostwa Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych, które odbywają się w sezonie letnim. W każdej drużynie musi się znaleźć po minimum 4 dziewczynki i chłopców, zgłoszonych do rozgrywek w jednym klubie – dziewczynki oraz chłopcy grają osobno. Tym samym 8 najlepszych zespołów wyłonionych w eliminacjach rywalizuje w Finałach Mistrzostw Polski. 

- Rywalizacja 8 drużyn w drabince turniejowej polega na rozegraniu 6 meczy tenisowych: dwóch deblowych oraz czterech singlowych. Aby znaleźć się w finale Mistrzostw lub wygrać całą rywalizację należy stoczyć i zwyciężyć w trzech kolejnych meczach. W finałach w Łodzi zagrają drużyny z: Pszczyny, Łodzi, Krakowa, 3 ekipy z Poznania – różne kluby oraz dwa teamy z MMKT  Łęczyca - mówi Grzegorz Jasiński. - MMKT Łęczyca w zeszłym roku, po raz pierwszy w historii naszego miasta, wywalczył awans do tego typu imprezy na szczeblu centralnym PZT Warszawa w kategorii U-12, natomiast w tym roku udało nam się awansować i wystawić zespoły dziewczynek w kategorii U-14. Lecz to nie wszystko: MMKT Łęczyca, mając w składzie 8 zawodniczek, wystawił dwa zespoły – Team A oraz Team B. Dzięki wysokiej pozycji rankingowej poszczególnych zawodniczek oraz sportowemu „szczęściu" w rozgrywkach, oba nasze drużyny awansowały do Finału rozgrywanego w ten weekend w Łodzi. Jest to rzecz absolutnie bez precedensu w młodzieżowym, profesjonalnym tenisie, na najwyższym szczeblu rozgrywkowym.

MMKT – Łęczyca jest tym samym jedynym klubem w Polsce, który w tego typu imprezie. Drużynowe Mistrzostwa Polski U-14, pod Patronatem Prezydenta i Premiera RP oraz Firmy LOTOS, grając na najwyższym poziomie centralnym, będzie reprezentowany przez dwie drużyny: Team A oraz Team B. 

- Dodatkowo, pragnę zaznaczyć, że tego typu klubowy sukces sportowy w naszym tenisie młodzieżowym od wielu lat nie był notowany. Tym większa radość i satysfakcja sportowa dla zawodniczek oraz Rodziców, biorących wkrótce udział w tym wydarzeniu - dodaje Grzegorz Jasiński z MMKT Łęczyca. - Jednocześnie możemy zapewnić, że postaramy się godnie reprezentować Królewską Łęczycę i walczyć o jak najwyższe lokaty wśród najlepszych klubów w Polsce.

 

RODO oraz Polityka cookies
Z uwagi na wymogi prawne, niniejszym przedstawiamy informacje na temat przetwarzania danych dostarczanych przez Ciebie podczas korzystania z naszych portali informacyjnych. Klikając w przycisk "Przejdź do portalu", wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych za pomocą plików cookies przez naszych partnerów reklamowych dla celów opisanych poniżej. Jeśli nie wyrażasz zgody na przetwarzanie wspomnianych danych, w każdej chwili możesz opuścić nasz portal. Przechodząc dalej za pomocą przycisku „Przejdź do portalu”, Twoje dane będą przetwarzane przez nas na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora danych lub przez naszych partnerów. Przetwarzanie to nie wymaga wyrażenia przez Ciebie zgody, ale możesz mu się w każdej chwili sprzeciwić.
Stosowanie plików cookies oraz pozostałych technologii informatycznych
Nasz portal oraz nasi partnerzy, stosujemy pliki cookies i pozostałe technologie informatyczne, które gromadzą informacje m.in. o odwiedzanych przez Ciebie stronach internetowych oraz podstronach, a także o lokalizacji urządzenia. Ma to przede wszystkim na celu:
• zapewnienie bezpieczeństwa użytkowników w trakcie korzystania ze stron naszych portali informacyjnych,
• poprawę i stałe ulepszanie świadczonych przez nas usług, dzięki zbieraniu i wykorzystaniu tych danych w celach analitycznych i statystycznych,
• wyświetlanie spersonalizowanych reklam, które odpowiadają Twoim zainteresowaniom (remarketing).
Zakres wykorzystywania plików cookies możesz dowolnie określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Każda przeglądarka posiada własne ustawienia cookies. Jeśli nie wprowadzisz zmian w ustawieniach będzie to oznaczało, iż zgadzasz się na zapisywanie informacji w plikach cookies, a następnie na przechowywane ich w pamięci Twojego urządzenia. Zarówno my, jako właściciele portalu oraz nasi partnerzy możemy uzyskiwać dostęp do tych informacji. 
Wykorzystanie informacji
Aby dopasować wyświetlanie reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań, wykorzystujemy właśnie zebrane i zapisane informacje w plikach cookies. Administratorem Twoich danych jest Local Service sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi, przy ulicy Sienkiewicza 85/87 lok. 8, 90-057 Łódź. Możesz skontaktować się z nami za pomocą formularza kontaktowego oraz w dowolnym momencie wyrazić swój sprzeciw wobec tego rodzaju działań. 
Wykorzystywanie Twoich informacji przez naszych partnerów
Mając na uwadze współpracę z dostawcami reklamowymi informujemy, iż działania w celach marketingowych mogą podejmować nasi partnerzy, korzystający z powierzchni reklamowych w naszych portalach. Do naszych partnerów zaliczamy Google Adsense, a także agencje reklamowe, agencje interaktywne, domy mediowe oraz innych dostawców reklam, w tym Taboola. Podobnie, jak i my, nasi dostawcy reklam również gromadzą i wykorzystują informacje zgromadzone w plikach cookies. Dzięki takim danym, w naszych portalach zobaczysz reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań.
Celem przetwarzania Twoich danych zawartych w plikach cookies przez naszych partnerów jest:
• przechowywanie Twoich informacji na urządzeniu z którego przeglądasz nasz portal i dostęp do nich
• wybór reklam do wyświetlenia w tym reklam spersonalizowanych,
• dopasowanie treści spersonalizowanych
• pomiar efektywności reklam,
• dostarczanie jak najbardziej efektywnych reklam, zgodnych z Twoimi zainteresowaniami.
Abyśmy wraz z naszymi partnerami mogli podejmować powyższe działania, wymagana jest Twoja zgoda, którą wyrażasz poprzez kliknięcie w przycisk „Przejdź do serwisu”. Pamiętaj, że Twoja zgoda jest dobrowolna. Bez niej korzystanie z naszych portali będzie pozbawione wielu funkcji, co może wpłynąć na jakość wyświetlanych informacji.
Twoje prawa
Pamiętaj, że udzieloną zgodę możesz w dowolnym momencie wycofać, korzystając a naszego formularza kontaktowego, jednak pamiętaj, iż wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Za pomocą wspomnianego formularza kontaktowego możesz także wyrazić swój sprzeciw wobec przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu lub prawnie uzasadnionego interesu naszych partnerów. Zgodnie z obowiązującym prawem, możesz zgłosić nam, jako podmiotowi wykorzystującemu Twoje dane żądanie dostępu do tych danych, zmiany ich, usunięcia lub ograniczenia wykorzystania. Zapraszamy Cię także do odwiedzenia naszej Polityki prywatności.