MMP: Mateusz Prochoń zamurował bramkę Hurtapu, łęczycanie z inauguracyjnym zwycięstwem

Za zawodnikami Hurtapu Łęczyca pierwszy mecz na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-19 w Futsalu. Podopieczni Andrzeja Antosa po bardzo trudnym meczu pokonali LZS Bojano 1:0.

Od początku spotkania do ataku ruszyli zawodnicy LZS Bojano, którzy nie pozwalali łęczycanom na zbyt wiele. Gracze LZS co chwilę próbowali zagrozić bramce Prochonia, jednak golkiper Hurtapu, do spółki z kolegami, spisywał się bardzo dobrze.

Gdy wydawało się, że to drużyna z Bojano wyjdzie na prowadzenie, gola zdobyli podopieczni Andrzeja Antosa. W trzeciej minucie łęczycanie przejęli piłkę na własnej połowie i przeprowadzili szybką akcję, którą strzałem między nogami bramkarza LZS wykończył Mateusz Sobociński.

Na początku drugiej połowy obraz gry zmienił się. Do głosu doszli zawodnicy z Łęczycy, którzy uzyskali minimalną przewagę i częściej utrzymywali się przy piłce. Nasza drużyna stworzyła sobie kilka dogodnych okazji, jednak brakowało skuteczności i szczęścia. Najbliżej gola był Kacper Góralczyk, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek.

Im bliżej koļca meczu, tym coraz bardziej LZS Bojano starał się sforsować obronę Hurtapu, jednak świetnie dysponowany był Mateusz Prochoń, który dawał łęczycanom nadzieję na utrzymanie korzystnego rezultatu do końca meczu. Mimo kilku dogodnych okazji, golkiper Hurtapu nie dał się pokonać i drużyna z Łęczycy mogła cieszyć się z inauguracyjnego zwycięstwa w turnieju finałowym MMP U-19 w Futsalu.

Już jutro łęczycanie rozegrają kolejne dwa mecze grupowe. Najpierw (godzina 8:30) ich rywalem będzie Tech Project Jarosław, a o godzinie 16:00 zmierzą się z Gwiazdą Ruda Śląska.

Junior Hurtap Łęczyca - LZS Bojano 1:0