wersja testowa serwisu

Motocykliści bez uprawnień zatrzymani przez "drogówkę". Jeden był nietrzeźwy

Motocykliście bez uprawnień zatrzymani przez "drogówkę". Jeden był nietrzeźwy
fot. KPP w Łęczycy

W miniony weekend policjanci z łęczyckiej „drogówki" zatrzymali trzech motocyklistów, którzy zdecydowali się na jazdę bez uprawnień. Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 23-latek, który dodatkowo wsiadł za kierownicę Kawasaki pod wpływem alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy a o jego losie zadecyduje sąd.

19 czerwca 2021 roku policjanci z łęczyckiej „drogówki" na terenie gminy Góra Św. Małgorzaty zatrzymali do kontroli drogowej 41-letniego motocyklistę. Kiedy sprawdzili jego uprawnienia okazało się, że nie posiada on kategorii „A" do prowadzenia Hondy. Następnego dnia mundurowi patrolując teren gminy Łęczyca zatrzymali 25-latka, który kierował Yamahą. Również i ten kierowca nie posiadał uprawnień w zakresie właściwej kategorii do jazdy motocyklem.

Kilka minut później w ich ręce wpadł kolejny. Skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazał się 23-latek, który poza brakiem kategorii „A", wsiadł za kierownicę kawasaki pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że był on w stanie po użyciu alkoholu (0,36 promila). Wszyscy za brak uprawnień zostali ukarani wysoką karą grzywny. Najmłodszy z mężczyzn stracił już prawo jazdy. Jego losem zajmie się sąd. Za taki czyn grozi kara grzywny nawet do pięciu tysięcy i zakaz prowadzenia pojazdów.

Jak pokazują działania, policjanci łęczyckiej drogówki podczas codziennych służb zwracają uwagę na kierowców jednośladów. Po lupę brani są również kierowcy aut, tak aby nie dochodziło to tzw. „wymuszeń" i dla każdego było miejsce na drodze. Dlatego apelujemy do wszystkich kierowców o stosowanie się do obowiązujących przepisów, bo tylko tak możemy bezpiecznie dojechać do celu.

źródło: KPP w Łęczycy