wersja testowa serwisu

Motorowerzyści na "podwójnym gazie" i z zakazem. Policja apeluje do wszystkich kierowców

policja---napis

Policjanci ruchu drogowego w miniony weekend zatrzymali dwóch motorowerzystów, którzy kierowali pojazdami na tzw. podwójnym gazie. Dodatkowo wsiedli za kierownicę pomimo sądowego zakazu. Teraz odpowiedzą za przestępstwa drogowe. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zaś naruszenie zakaz prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

3 października 2020 roku około godz. 16.00 policjanci ruchu drogowego na terenie gminy Grabów zatrzymali do kontroli motorowerzystę. W trakcie badania stanu trzeźwości okazało się, że w organizmie 35-latka znajduje się blisko promil alkoholu. Z taką samą dawką alkoholu wsiadł za kierownicę motoroweru 51-latek. Ten nietrzeźwy kierowca wpadł dzień później na terenie gminy Świnice Warckie.

Dodatkowo okazało się, że to nie jedyne przestępstwo, które popełnili. Obaj mieszkańcy pow. łęczyckiego wsiadając za kierownicę naruszyli sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Takie przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat wiezienia, a 2 lata grozi za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Policja apeluje do wszystkich osób jeżdżących pojazdami, jak również pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, o uważną jazdę, stosowanie się do znaków drogowych, a przede wszystkim o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu.

źródło: KPP w Łęczycy