wersja testowa serwisu

Mundurowy Dzień Dziecka w Przedszkolu nr 1 w Łęczycy

261-130893
fot. KPP Łęczycy

Z okazji przypadającego na 1 czerwca Dnia Dziecka policjanci łęczyckiej komendy odwiedzili dzieci z Przedszkola nr 1 w Łęczycy. Przedszkolaków czekały nie tylko życzenia, ale także edukacja o przepisach ruchu drogowego, a także o zasadach bezpiecznego zachowania w domu i na drodze w związku ze zbliżającymi się wakacjami.

31 maja 2021 roku policjantki Zespołu ds. Nieletnich i Patologii łęczyckiej komendy spotkały się z przedszkolakami z Przedszkola Nr 1 w Łęczycy. Dzieci poprzez zabawę uczyły się przepisów ruchu drogowego oraz zasad właściwego zachowania na drodze. Funkcjonariuszki przypomniały także najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas zabawy w domu oraz na świeżym powietrzu w związku ze zbliżającymi się wakacjami.

Szczególną atrakcją dla najmłodszych była możliwość zapoznania się z pojazdami i wyposażeniem, jakie w codziennej służbie wykorzystują policjanci. Funkcjonariuszki włączyły się także w akcję czytania dzieciom w ramach XX. Ogólnopolskiego Tygodnia Głośnego Czytania pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów". Na wszystkich milusińskich czekały odblaskowe nagrody i broszury dotyczące bezpiecznych wakacji.

źródło: KPP w Łęczycy