wersja testowa serwisu

"Muzyczne Orły" zagrały. Za nami koncert laureatów w łęczyckim DK

dom-kultury-leczyca

W sobotę, 12 czerwca w sali widowiskowej Domu Kultury w Łęczycy odbył się koncert laureatów I Wojewódzkiego Konkursu dla Instrumentalistów "Muzyczne Orły".

- Naszym marzeniem było, żeby nasi Laureaci zagrali w niepowtarzalnej scenerii łęczyckiego parku – w altanie na wyspie. Jednak pogoda pokrzyżowała nam plany i spotkaliśmy się w sali widowiskowej DK - mówią przedstawiciele DK.

Do konkursu zakwalifikowanych zostało 56 uczestników z województwa łódzkiego.

Jury w składzie: Hanna Drzewiecka–Borucka – przewodnicząca Jury, Karolina Kowalczewska, Marcin Stańczyk, Rafał Stegenta (szczegółowe informacje o Jurorach na dole strony) przesłuchało zgłoszone prezentacje, oceniło i po naradzie przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

Wyniki:

Grand Prix: Hanna Sprawka – ZSM im. Stanisława Moniuszki w Łodzi

KATEGORIA I – 6-9 lat
I miejsce: Antonina Wilkowiecka – PSM I i II st. im. Karola Kurpińskiego w Kutnie
II miejsce: Józefa Krekora – SSM I st. Im. Władysława Szpilmana w Łodzi
III miejsce:
Jan Przepióra – zgłoszenie indywidualne
Bartłomiej Rutkowski – PSM I i II st. im. Karola Kurpińskiego w Kutnie

Wyróżnienia: Maria Żurawicz – Studio Muzyczne „SMYKI" w Łodzi, Maja Niewiadomy – zgłoszenie indywidualne, Jakub Piasecki – PSM I i II st. im. Karola Kurpińskiego w Kutnie, Anita Hołownia – zgłoszenie indywidualne

KATEGORIA II – 10-13 lat
I miejsce: Antonina Wieczorek – OSM I st. im. Stanisława Moniuszki w Łodzi
II miejsce: Barbara Jakubisiak – PSM I st. im. Fryderyka Chopina w Skierniewicach
III miejsce: Tymon Janiak – OSM I i II st. im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi

Wyróżnienia: Hanna Jadczak – PSM I i II st. im. Karola Kurpińskiego w Kutnie, Tomasz Wacławiak – PSM I i II st. im. Karola Kurpińskiego w Kutnie, Milena Zimon – PSM I i II st. im. Karola Kurpińskiego w Kutnie filia w Łęczycy, Karina Kunicka – zgłoszenie indywidualne

KATEGORIA III – 14-17 lat
I miejsce: nie przyznano
II miejsce: Małecka Kinga – PSM I i II st. im. Karola Kurpińskiego w Kutnie
III miejsce: Maja Łukasik – PSM I st. w Brzezinach

Wyróżnienie: Zuzanna Piasecka – zgłoszenie indywidualne

Nagroda Dyrektora Domu Kultury w Łęczycy: Anita Hołownia.
Nagroda Burmistrza Miasta Łęczyca:
Hanna Jadczak.
Nagroda Specjalna Marcina Stańczyka: Barbara Jakubisiak.