wersja testowa serwisu

Takiego sprzętu do łatania dziur w gminnych drogach jeszcze nie było! Ruszyły prace z użyciem termosu

termos
UG Bełchatów

Fragment drogi gminnej w kierunku miejscowości Zawały to pierwszy odcinek, wyremontowany z użyciem termosu do przewozu masy bitumicznej na gorąco. Takim sprzętem od niedawna dysponuje Przedsiębiorstwo Transportu Komunikacji i Usług Komunalnych Gminy Bełchatów. 

Prace na drodze w kierunku Zawał były jednocześnie testem możliwości nowego urządzenia. 

- Tak naprawdę pracownicy spółki dziś "uczyli się" tego sprzętu, tego, jaką grubość masy trzeba wyłożyć, w jaki sposób ją walcować, by była idealnie gładka - mówi Konrad Koc, Wójt Gminy Bełchatów, który obserwował te prace. - Jestem naprawdę pod wrażeniem, myślę, że ten sprzęt spełni swoje zadanie. 

Jak przyznaje Mateusz Rogut, prezes PKTiK Gminy Bełchatów, w spółce spodziewali się, że termos można będzie wykorzystać nieco wcześniej. 

- Niestety, musieliśmy dłużej poczekać na przystosowanie samochodu do przewozu termosu - tłumaczy prezes. - Na szczęście teraz możemy wyjechać nim na drogi. Już widzimy, że ten sprzęt to naprawdę zupełnie inna jakość i skuteczność napraw. 

W kolejnych dniach naprawy z wykorzystaniem termosu do masy bitumicznej będą kontynuowane na drogach w innych miejscowościach, m.in. Kałdunach, Postękalicach, Wólce Łękawskiej, Wielopolu czy na odcinku drogi łączącej Dobiecin Kolonię z Niedyszyną.