wersja testowa serwisu

Na terenie OSP w Piaskach powstał ogródek rekreacyjny

9__002_
fot. Urząd Gminy Świnice Warckie

Blisko 50 tysięcy złotych pozyskała Ochotnicza Straż Pożarna w Piaskach na realizację projektu grantowego pt. „Budowa ogródka rekreacyjnego w miejscowości Piaski" od Lokalnej Grupy Działania „PRYM".

- Dzięki dotacji mogliśmy zagospodarować teren przy OSP, który służy naszym mieszkańcom. W naszej wsi brakowało miejsca, w którym zwłaszcza latem można spędzać wolny czas. Dlatego postawiliśmy altanę z ławami i stołami, grill, zrobiliśmy chodnik oraz zamontowaliśmy oświetlenie LED. Dzięki temu umożliwiliśmy integrację młodszym i starszym mieszkańcom Piask oddając to miejsce do ich dyspozycji - mówi Beata Prądzyńska Skarbnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Piaskach. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 49 999,50 zł.

Projekt zrealizowano w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

źródło: UG Świnice Warckie

Zobacz zdjęcia: