wersja testowa serwisu
  • BHP Łęczyca
  • Restauracja
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24

Na ulicach trwa walka z wirusem. Miasto i powiat dezynfekują przestrzenie publiczne

90815620_218870085841183_7583995784614379520_n

Miasto i powiat dezynfekują przestrzenie publiczne. Ma to zminimalizować ryzyko zarażenia koronawirusem, który na płaskich powierzchniach może zachować aktywność nawet przez kilka dni.

Urząd Miasta pierwsze odkażenia przeprowadził pod koniec marca. Od tego czasu są realizowane cyklicznie; kolejne już dziś wieczorem (9 kwietnia). – Regularnie dezynfekujemy wiaty przystankowe oraz najczęściej uczęszczane przestrzenie publiczne – mówi Edyta Michalak, dyrektor Biura Infrastruktury Technicznej Urzędu Miasta. Odkażane są ulice i place w centrum, ale też w Karsznicach. – Opryskujemy chodniki, ławki i stojaki na rowery przed sklepami, pocztą, przychodnią i kościołem – wyjaśnia Michalak. W piątek, po zakończeniu handlu, odkażone zostanie również targowisko miejskie przy ul. Adama Mickiewicza.

Do prowadzenia dezynfekcji Urząd Miasta zakupił specjalistyczny sprzęt i środki wirusobójcze. Pracowników, którzy wykonują prace wyposażył w specjalistyczne kombinezony, maski i rękawice.

Do akcji dołączył też powiat, który zarządza wieloma ulicami w centrum Zduńskiej Woli. – Koordynujemy działania z Urzędem Miasta – mówi Piotr Pacelt, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg – Nasze służby odkażają miejsca, w których gromadzi się sporo osób. Zwracamy szczególną uwagę na tereny przed sklepami spożywczymi czy aptekami, bo po wprowadzaniu ograniczeń w handlu wielu klientów czeka przed nimi w kolejkach. Odkażamy chodniki, słupki, ławki czy poręcze – dodaje. 

Dezynfekcje przeprowadzane są zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego.

Źródło: UM Zduńska Wola