wersja testowa serwisu

Nadia Jasińska druga w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym w Warszawie

IMG_495_20211007-125134_1
fot. MMKT Łęczyca

Zawodniczka MMKT Łęczyca, Nadia Jasińska wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym U-12, Kinder Joy of moving Tennis Trophy. Zawody odbyły się w Warszawie.

Kinder Joy of moving to międzynarodowy program z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, jaki firma Ferrero prowadzi obecnie w ponad 30 krajach na całym świecie. Celem programu jest promocja aktywnego stylu życia wśród najmłodszych oraz ich rodzin, a tym samym odkrywanie radości ze sportowego ruchu.

Kinder Joy of moving Tennis Trophy to wyjątkowy turniej tenisa ziemnego, który łączy tysiące z 13 różnych krajów w duchu dobrej zabawy i przyjaźni będącej najważniejszym trofeum! 
Turnieje rozgrywane są w systemie TPO PZT, tj. mogą w nich wystąpić wszyscy posiadający licencję PZT.

W ramach programu odbywa się ponad 150 turniejów w 13 krajach świata, aby zakończyć cały cykl międzynarodowym finałem w Akademii Tenisowej Rafaela Nadala w Mannacor na Majorce, na który zostaną zaproszeni zwycięzcy cyklu z poszczególnych krajów (cykl to 4 turnieje w każdym kraju), czyli najlepsza dziewczynka i chłopiec w kategorii U-12, zwycięzcy krajowych eliminacji.

W bieżącym roku w/w wymienione turnieje odbyły się już w Gdańsku, Bytomiu. Obecnie zakończył się w Warszawie, a za tydzień ostatni będzie miał swoje miejsce w Centrum Tenisa w Pszczynie.

Zawodniczka MMKT Łęczyca, Nadia Jasińska zagrała po raz pierwszy w/w imprezie, która poziomem organizacyjnym, rozmachem i profesjonalizmem sportowym zachwyca i budzi fantastyczne emocje, zarówno wśród dorosłych obserwatorów, a także samych uczestników, czyli najmłodszych adeptów tenisa, którzy chcą podążać śladami wielkich Mistrzów, takich jak: R. Nadal, R. Federer, czy nasi: I. Świątek lub H. Hurkacz, którzy jeszcze kilka lat temu jako dzieci występowali wielokrotnie na kortach w Łęczycy.

Nadia w turnieju była rozstawiona z drugim rankingiem i jak przystało na wysoką pozycję spisała się całkiem nieźle, awansując po czterech pewnych zwycięstwach w 32-osobowej drabince turniejowej do finału całej warszawskiej imprezy – czyli trzeciej krajowej eliminacji Kinder Joy of moving Tennis Trophy.

Dopiero w finale musiała uznać wyższość swojej „odwiecznej" rywalki, koleżanki z Łodzi - Ani Czechowicz, która jest aktualną liderką całego polskiego cyklu Kinder Joy…i to właśnie ona z pewnością dostąpi zaszczytu reprezentowania Polski w Międzynarodowym Finale na Majorce w Rafa Nadal Tennis Academia.

źródło: MMKT Łęczyca

Zobacz zdjęcia: