wersja testowa serwisu

Nadia Jasińska z kolejnymi miejscami na podium. To dobry prognostyk przed Mistrzostwami Województwa i Mistrzostwami Polski

Zrzut-ekranu-2021-06-08-o-08.46.05
fot. MMKT Łęczyca

Kolejny niezły występ w wykonaniu naszej etatowo - punktującej reprezentantki MMKT Łęczyca. Nadia Jasińska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęczycy, tym razem zagrała w kolejnym WTK-u na gościnnych kortach w Pabianicach.

Był to ogólnopolski turniej dla młodzików: czyli kategoria U-14, zaliczany do klasyfikacji rankingowej PZT Warszawa. W gronie starszych, większych i silniejszych rywalek – co doskonale widać na zdjęciach, Nadia po raz kolejny pokazała się z bardzo dobrej sportowej strony. Po kilku zwycięskich meczach eliminacyjnych, zarówno w grze pojedynczej, jak i w podwójnej, nasza zawodniczka pewnie zameldowała się w obu finałach turnieju.

W finale singla, po bardzo dobrej, odważnej grze uległa niestety w meczu z Agatą Konarską: 6/7, 1/6. Szkoda zwłaszcza niewykorzystanych szans i pewnego prowadzenia w pierwszym secie. Natomiast w finale debla, Nadia wraz z koleżanką z PKT Pabianice uległy ponownie po dobrym zaciętym meczu z parą: Konarska – Mencik [Warszawa/Łódź: 2/6, 5/7].

- Mimo porażek w meczach finałowych ze starszymi rywalkami (Nadia ma 11 lat) dobra forma cieszy. Dwa finały, to dobry wynik i kolejne cenne punkty do rankingu U-14 PZT. Dobra forma cieszy, zwłaszcza w kontekście Mistrzostw Województwa U-14, które odbędą się w najbliższy weekend w Łodzi. A potem już wyjazd do Pszczyny na Drużynowe Mistrzostwa Polski Klubów PZT – U-12, gdzie MMKT Łęczyca, jako jedyny klub tenisowy w Polsce będzie reprezentowany przez dwie drużyny w Finale A, czyli wśród 8 najlepszych w kraju. Trzymajmy kciuki – tenisowe brawa dla naszych dziewczyn - mówi Grzegorz Jasiński z MMKT Łęczyca.