Nadia Jasińska z kolejnymi punktami w rankingu PZT

Nadia Jasińska z z kolejnymi punktami w rankingu PZT
fot. MMKT Łęczyca

Minął kolejny wakacyjny weekend, a wraz z nim następny letni start turniejowy w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym PZT U-14, tym razem w Bydgoszczy. W imprezie Bydgoskiej Fundacji Gem, Miejski Młodzieżowy Klub Tenisowy Łęczyca, reprezentowała liderka klubowa, uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęczycy, Nadia Jasińska.

Turniej dla czołowych dziewcząt i chłopców PZT, towarzyszył dużemu wydarzeniu tenisowemu organizowanemu w przyjaznym sportowi mieście nad Brdą. Na kortach miejscowego Centrum Bydgoszcz odbywał się przez cały ubiegły tydzień zawodowy turniej Kobiet w ramach LOTOS PZT Polish Tour Cup, w którym rywalizowały czołowe polskie i europejskie młode zawodniczki o punkty do rankingu światowego i spore premie finansowe. Także nasza tenisowa młodzież miała tym samym rzadką okazję, aby rywalizując w swojej imprezie móc jednocześnie podziwiać i podglądać, ucząc się od starszych, profesjonalnych zawodniczek właściwych zachowań i udanych zagrań meczowych. Taka okazja może tylko pozytywnie zaprocentować w dalszym rozwoju sportowym naszej młodzieży.

W rywalizacji singlowej dziewcząt, Nadia Jasińska spisała się zupełnie dobrze, awansując do strefy medalowej, czyli do półfinału. Szkoda straconej szansy w meczu o finał, gdzie prowadziła z przeciwniczką. 

- Niestety od kilku tygodni Nadia boryka się z urazem i właśnie w tym momencie coś znów lekko zabolało i być może było powodem, jak mówią tenisiści „braku domknięcia meczu". Tym bardziej, że jednocześnie rywalizowała tego samego dnia w parze deblowej z koleżanką z Wrocławia – Martynką Petyniak, gdzie po zaciętym meczu pokonały 6/4; 6/4, parę rozstawioną z numerem 1, czyli zdecydowane faworytki turnieju i zameldowały się w finale debla. Lecz w finale już chyba zabrakło nieco „prądu" i może ciut szczęścia, gdyż uległy po super-tiebreaku 10/6 - relacjonuje Grzegorz Jasiński. - Był to już trzeci mecz naszej Nadii tego dnia i pewnie uraz stopy stał się już odczuwalny. Ale mimo to brawa za cały turniej dla dziewczynek i MMKT Łęczyca. Są kolejne punktowane miejsca, fajne trofea turniejowe oraz następne punkty rankingowe do klasyfikacji U-14 PZT Warszawa.