wersja testowa serwisu

Nagroda dla Prezesa, ciekawe projekty. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Łęczycy cały czas się rozwija

Nagroda dla Prezesa, ciekawe projekty. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Łęczycy cały czas się rozwija
fot. TPD w Łęczycy

W ostatnim czasie w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci w Łęczycy miały miejsce ważne wydarzenia, zarówno dla wychowanków, jak i dla historii placówki.

Do puli sukcesów odniesionych przez TPD dołożona została kolejna, niezmiernie istotna cegiełka. Prezes placówki, Tadeusz Grzelak, został nagrodzony statuetką w plebiscycie na Osobowość Roku 2019 za zajęcie pierwszego miejsca. Ze względu na sytuację pandemiczną gala rozdania nagród została odroczona i odbyła się 2 września 2021 roku. Pracownicy i wychowankowie świetlicy składają szczere wyrazy uznania oraz serdeczne gratulacje Panu Prezesowi, a także zapewniają o uczuciu dumy, która ich rozpiera.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości, którymi może poszczycić się Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. W okresie od 20 do 30 sierpnia 2021 roku wychowankowie łęczyckiego TPD mieli okazję uczestniczyć w koloniach w Jastrzębiej Górze. Wyjazd ten był zwieńczeniem rocznych starań dzieci biorących udział w zajęciach tanecznych finansowanych przez PEPCO w ramach projektu „Rozwijamy zainteresowania i pasje twórcze dzieci".

Wśród atrakcji kolonijnych, poza plażowaniem, znalazły się również Groty Mechowskie w Pucku oraz park naukowy Hevelianum w Gdańsku, w którym dzieci łączyły naukę z zabawą. Uczestnicy kolonii odbyli także wyprawę do Gdyni, gdzie mogli wejść do Muzeum Marynarki Wojennej oraz na okręt ORP „Błyskawica". Wycieczka na Hel obfitowała zaś w rejs statkiem i wspinaczkę w parku linowym. Koloniści mieli czas na relaks, zorganizowano dla nich ognisko z kiełbaskami, mecz siatkówki i spacery po Jastrzębiej Górze.

Obóz nie był jedyną atrakcją sfinansowaną ze środków Pepco, jaka spotkała dzieci podczas okresu wakacyjnego. 26 lipca podopieczni świetlicy wybrali się do Parku Przygód Mandoria w Rzgowie, wycieczka ta odbyła się w ramach programu „Lato w mieście 2021", będącego elementem projektu „Rozwijamy zainteresowania i pasje twórcze dzieci".

- Od trzech lat placówka stanowi część tego projektu, co dało możliwość przeprowadzania regularnych zajęć rozwojowych dla dzieci przez cały ten czas. Liczymy, że pasmo sukcesów łęczyckiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci będzie trwać i że już niedługo będziemy mogli przekazać Wam informacje o kolejnych niesamowitych wydarzeniach, których częścią będzie TPD - mówi kierownik placówki, Karolina Olczyk.

Zobacz zdjęcia: