wersja testowa serwisu
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24
  • BHP Łęczyca
  • Restauracja

Nagroda od marszałka dla zwycięzcy The Voice Kids

97332645ae43e7f47d95519dbf3ce22f_XL
fot. Adam Staśkiewicz

Uzdolniony, młody wokalista Marcin Maciejczak, zwycięzca programu TVP The Voice Kids 3, otrzymał nagrodę od Grzegorza Schreibera, marszałka województwa łódzkiego.

- To pieniądze na rozwój – zaznaczył Grzegorz Schreiber, wręczając Marcinowi symboliczny czek o wartości 10 tysięcy złotych. – Jestem spokojny o to, że Marcin właściwie je spożytkuje.

Marszałek spotkał się ze zwycięzcą popularnego programu TVP w poniedziałek (1 czerwca) w Urzędzie Marszałkowskim. Jednak decyzja o przyznaniu stypendium artystycznego dla Marcina Maciejczaka zapadła tuż po jego sukcesach w programie The Voice Kids. Plany bezpośredniego spotkania z marszałkiem w marcu pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Stało się to możliwe dopiero po zniesieniu przez rząd kolejnych obostrzeń.

- Marcin wygrał trzecią edycję polskiej wersji The Voice Kids we wspaniałym stylu i trudno żebyśmy się do tego faktu nie odnieśli. Zarząd województwa łódzkiego uznał, że za ten sukces należy mu się nagroda na rozwój – powiedział Grzegorz Schreiber.

Marcin Maciejczak pochodzi z Bartochowa w powiecie sieradzkim.

- Będzie ambasadorem województwa łódzkiego. Chcielibyśmy, aby tam gdzie pojawi się Marcin, pojawiało się również Województwo Łódzkie. I oby on o nas pamiętał. Jestem przekonany, że tak będzie – dodał marszałek.

Dziękując za nagrodę, młody wokalista zdradził, nad czym teraz pracuje:

- Tak naprawdę sytuacja z wirusem nie zatrzymała działań. Cały czas pracowałem zdalnie z wytwórnią i tworzyłem nowe rzeczy – powiedział Marcin Maciejczak.

Podczas spotkania Marcinowi towarzyszyli tata, siostra oraz Anastazja Maciąg, jedna z finalistek programu The Voice Kids.

źródło: Urząd Marszałkowski w Łodzi (dk, aa)