wersja testowa serwisu
  • BHP Łęczyca
  • Restauracja
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24

Napadł na 15-latka w Parku Miejskim. Żądał pieniędzy, groził pobiciem. Napastnik w rękach policji, grozi mu 12 lat więzienia

255-118246
fot. KPP w Rawie Mazowieckiej

Naczelnik Wydziału Prewencji zatrzymał 27-letniego mieszkańca Otwocka, który w Parku Miejskim w Rawie Mazowieckiej, grożąc pobiciem, zażądał pieniędzy od nastolatka. Teraz odpowie za usiłowanie rozboju. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

3 sierpnia 2020 roku do rawskiej komendy zgłosił się 15-latek z ojcem. Mężczyźni poinformowali, że poprzedniego dnia około godziny 17:00 w Parku Miejskim do siedzącego na ławce 15-latka podszedł młody mężczyzna i zażądał pieniędzy, grożąc mu przy tym pobiciem.

- Sprawca przytrzymując nastolatka za rękę przeszukał jego plecak. Nie udało mu się wzbogacić, ponieważ 15-latek nie miał przy sobie pieniędzy - relacjonuje mł. asp. Małgorzata Lewandowska.

Jak się okazało był to 27-letni mieszkaniec Otwocka. Próbował on wyjechać z Rawy. Jednak będąc na dworcu PKS, został zatrzymany przez Naczelnika Wydziału Prewencji. Sprawca został przewieziony do jednostki i osadzony w policyjnym areszcie.

- To nie pierwsze „starcie" z wymiarem sprawiedliwości 27–latka, któremu grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Rawie Mazowieckiej zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie - dodaje mł. asp. Małgorzata Lewandowska.