wersja testowa serwisu

Narkotyki: Policjanci z Łowicza zatrzymali kolejne osoby z nielegalnymi używkami. Wszystkim grożą po 3 lata więzienia

263-120108
fot. KPP w Łowiczu

W miniony weekend łowiccy policjanci zatrzymali trzy kolejne osoby, które posiadały substancje niedozwolone. Przypominamy, że jest to przestępstwo, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

12 września 2020 roku po godzinie 9:00 funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zauważyli na ulicy Stanisławskiego Audi, a w nim trzech mężczyzn. Ich nerwowe zachowanie wzbudziło podejrzenia stróżów prawa. Policjanci wylegitymowali i skontrolowali mężczyzn, jeden z nich posiadał niewielką ilość amfetaminy, w związku z tym 22-latek z powiatu łowickiego został zatrzymany.

Tego samego dnia tuż po 12:00 funkcjonariusze z Wydziału Prewencji udali się na interwencję do miejscowości Bobrowniki. Zachowanie 23-latka podczas interwencji wskazywało, że mógł być pod wpływem środków odurzających. Mundurowi znaleźli przy mężczyźnie 0,61 grama marihuany. Mieszkaniec powiatu łowickiego został zatrzymany.

Do kolejnego zatrzymania doszło 14 września w Bednarach, krótko po północy. Uwagę patrolu zwrócił zaparkowany na poboczu Renault. Znajdujący się w aucie mężczyzna posiadał ponad 1,5 grama amfetaminy. 41-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego został zatrzymany. Wszyscy usłyszeli zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Przypominamy, że posiadanie narkotyków jest przestępstwem. W takich przypadkach osoby nie mają już "czystej karty" a tym samym utrudniony start w dorosłe życie. Wszystkim zatrzymanym grozi teraz kara do 3 pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Łowiczu