Netflix - premiery luty 2022

Netflix - premiery luty 2022

Luty upływać nam będzie z pewnością w klimacie zimowej aury, więc nadal pewnie chętniej spędzimy wolny czas w domu niż w innych miejscach. Jedni pewnie postawią na blik casinos, inni na filmy czy też seriale. Akurat w tym miesiącu na platformie Netflix pojawi się kilka ciekawych produkcji, które można wybrać dla siebie. Postanowiliśmy przyjrzeć się kilku z nim.

Oszust z Tindera

Znając popularność tej aplikacji, jak i gust wielu widzów, ten film dokumentalny może okazać się sporym sukcesem. Prezentuje on sprawę pewnego oszusta, który podawał się na znanej aplikacji za potentata związanego z branżą diamentów. Za pomocą Tindera nawiązywał kontakty z kobietami, uwodził je, a potem wyłudzał od nich spore sumy. Okazuje się, że mężczyzna to wręcz mistrz w swoim fachu, który potrafił wyczarować wokół siebie wyjątkową aurę, zakładając coraz to bardziej wymyślne pułapki na kobiety. Te właśnie opowiadają o swoich doświadczeniach z nim, jak poczuły więź i stały się podatne na jego prośby. Zwiastun pokazuje, że będziemy mieć do czynienia wręcz z filmem sensacyjnym, w którym oszukane kobiety planują swoją zemstę na mężczyźnie.

Wikingowie: Walhalla

Wikingowie okazali się sporym sukcesem, zwłaszcza pierwsze sezony, których bohaterem był Ragnar Lodbrok. Z końcem 2020 roku nastąpił także koniec długiej sagi opowiadającej o legendarnym wojowniku i jego potomkach. Netflix postanowił jednak pójść za ciosem i zamówił spin-off Wikingowie: Walhalla. Akcja tego serialu toczy się mniej więcej 100 lat po wydarzeniach z poprzedniej produkcji. Skupiać się ma na XI wieku, kiedy to Normanowie najechali po raz kolejny Anglię. W serialu mają zostać przedstawione takie postaci jak: Leif Erikson, Freydis, Wilhelm Zdobywca czy Harald Srogi. Z pewnością szykuje się nam sporo krwawych i dynamicznych walk.

Teksańska masakra piłą mechaniczną

Film ten to wręcz klasyka kina grozy. Doczekał się on różnych kontynuacji, z których większość nawet nie dorównuje oryginałowi. Tym razem Netflix zamówił film, który ma nawiązywać do oryginału, jednak w czasach współczesnych. Do opuszczonego miasteczka w Teksasie przybywa grupa influencerów. Ożywiają oni Leatherface'a, czyli kultowego mordercę z piłą mechaniczną. Teraz to oni staną się zwierzyną, na którą polować będzie psychopatyczny mężczyzna.

Pod wiatr

Pod wiatr to kolejna oryginalna produkcja Netfliksa, tym razem jednak z Polski, co pewnie już samo w sobie wzbudza u nas spore zainteresowanie. To typowe romansidło, które akurat pojawi się przed Walentynkami. Akcja dzieje się latem na Helu. Spotykają się tu Ania i Michał. Dziewczyna pochodzi z dobrego domu i niedługo ma zacząć studia medyczne w Londynie. On z kolei to pełen energii i niezależny instruktor kitesurfingu. Mamy tu coś na zasadzie Dirty Dancing, gdzie poznają się dwa różne światy, a między parą rodzi się uczucie. Oczywiście na ich drodze stanie rodzina dziewczyny czy znajomi chłopaka. Zapowiada się raczej schematyczne kino w letnim klimacie.

Moja przyjaciółka Anne Frank

Historia Anne Frank znana jest na całym świecie i kolejne generacje czytają jej pamiętnik z czasów wojennych. Powstało już kilka filmów będących ekranizacją znanej książki. Tym razem obejrzymy historię z nieco innej perspektywy. Jego bohaterką będzie Hannah Goslar, która przyjaźniła się z Anne. Możemy śledzić ich losy tuż przed wojną, w czasie okupacji, jak i w momencie, gdy spotkały się w obozie koncentracyjnym.