wersja testowa serwisu

Nie żyje brutalnie pobity 32-latek. Skatowało go trzech mężczyzn

Nie żyje brutalnie pobity 32-latek. Skatowało go trzech mężczyzn

Tragiczne informacje napłynęły ze szpitala w Zgierzu. Wczoraj (4 października) w nocy zmarł 32-letni mieszkaniec Łęczycy, który w sierpniu br. został brutalnie pobity podczas libacji alkoholowej w Błoniu.

Trzy osoby zostały zatrzymane po pobiciu mieszkańca powiatu łęczyckiego, do którego doszło w nocy z 16 na 17 sierpnia 2021 roku w miejscowości Błonie (gm. Łęczyca). Poszkodowanym okazał się 32-latek z Łęczycy, który w ciężkim stanie trafił do szpitala w Zgierzu. Niestety, w nocy 4 października pokrzywdzony zmarł.

Jakie będą kolejne kroki Prokuratury w tej sprawie?

- Wystąpimy o opinię sądowo-lekarską, czy zgon pozostaje w związku z zachowaniem podejrzanych - poinformował ELE24 Prokurator Rejonowy w Łęczycy, Andrzej Pankiewicz.

Tymczasowo aresztowanych w tej sprawie zostało dwóch mieszkańców powiatu łęczyckiego w wieku 38 i 40 lat oraz 48-latek z Łodzi. Ich czyn aktualnie zakwalifikowany z artykułu 156 § 1 pkt 2 Kodeksu Karnego, który mówi: Kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci innego ciężkiego kalectwa, ciężkiej choroby nieuleczalnej lub długotrwałej, choroby realnie zagrażającej życiu, trwałej choroby psychicznej, całkowitej albo znacznej trwałej niezdolności do pracy w zawodzie lub trwałego, istotnego zeszpecenia lub zniekształcenia ciała, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Gdy opinia sądowo-lekarska wykaże, że obrażenia, których 32-latek doznał w wyniku pobicia były przyczyną jego śmierci, może nastąpić zmiana kwalifikacji czynu na zabójstwo