wersja testowa serwisu

Niebezpieczna środa na drogach w powiecie łęczyckim. Służby interweniowały przy czterech zdarzeniach

Niebezpieczna środą na drogach w powiecie łęczyckim. Służby interweniowały przy czterech zdarzeniach
fot. OSP Świnice Warckie

Minionej doby na drogach powiatu łęczyckiego doszło do czterech kolizji drogowych. Powodem trzech było nieustąpienie pierwszeństwa a podczas wyprzedzania na autostradzie osobówka zderzyła się z autem ciężarowym. Na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń ciała a kierowcy byli trzeźwi. Policjanci apelują o bezpieczeństwo na drogach!

14 lipca 2021 roku w Łęczycy na ulicy Belwederskiej kierujący Seatem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej Renault. Z tej samej przyczyny na ulicy Ozorkowskie Przedmieście zderzyły się kolejne dwa pojazdy. Poza uszkodzeniami aut nikt nie ucierpiał w tych kolizjach a sprawcy zostali ukarani mandatem.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w miejscowości Orszewice i na autostradzie A2. W pierwszym kierowca Citroena nie zastosował się do znaku STOP i wjechał na drogę z pierwszeństwem wprost przed Citroena C4. Około godz. 11.00 policjanci pojechali na 306 kilometr autostrady A2, gdzie na jezdni w kierunku Warszawy Volkswagen zderzył się z ciężarówką. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierowca osobowego auta podczas wyprzedzania stracił panowanie na pojazdem i uderzył w bok Renault, po czym zjechał na pas rozdzielający jezdnię. Na szczęścicie nikt nie doznał poważnych obrażeń ciała w tych zdarzeniach a wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę za kierownicą. Bezpieczeństwo na drogach zależy w dużej mierze od tych, którzy się po nich poruszają.

źródło: KPP w Łęczycy