Niebezpiecznie na drogach powiatu łęczyckiego. Policjanci podsumowali miniony weekend

261-148573
fot. KPP w Łęczycy

W miniony weekend na drogach powiatu łęczyckiego doszło do trzech wypadków drogowych. Jak wynika z ustaleń powodem dwóch było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach.

W sobotę, 21 maja policjanci pracowali na miejscu dwóch wypadków drogowych. Około godziny 18.30 w miejscowości Głupiejew kierowca Volkswagena Passata stracił panowanie nad pojazdem i dachował w przydrożnym rowie. Natomiast o godzinie 13.40 w Jankowie zderzyły się dwie osobówki (więcej o zdarzeniu pisaliśmy TUTAJ). 

- Jak wynika ze wstępnych ustaleń 19-letni kierowca mazdy nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej pojazdem marki Peugeot. Autem kierowała 26-letnia mieszkanka powiatu kutnowskiego. Kierowcy byli trzeźwi. Oboje zostali przetransportowani do szpitala - informuje st. asp. Mariusz Kowalski z KPP w Łęczycy.

Do równie groźnie wyglądającego zdarzenia doszło 20 maja 2022 roku około godziny 18.30. W miejscowości Sypin na drodze 702 motorowerzysta dojeżdżając do skrzyżowania z drogą z pierwszeństwem uderzył w bok naczepy samochodu ciężarowego marki scania. Tym pojazdem, w kierunku Kutna, kierował 34-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. 18-letni kierowca jednośladu z obrażeniami ciała został przetransportowany do jednego z łódzkich szpitali. Na miejscu pracowały wszystkie służby ratunkowe. Ruch na drodze odbywał się wahadłowo. Wszystkie okoliczności tych wypadków wyjaśni postępowanie prowadzone przez łęczyckich policjantów pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Łęczycy.

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zdjęcie nogi z gazu i zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do poważnych w skutkach zdarzeń, w których poszkodowani tracą nie tylko zdrowie, ale i życie. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależny od nas samych.