Najważniejsze wideo w ele24

Niebezpiecznie na drogach w powiecie łęczyckim. W weekend doszło do dwóch wypadków

261-197748
fot. KPP w Łęczycy

W miniony weekend na drogach powiatu łęczyckiego policjanci wydziału ruchu drogowego pracowali na miejscu dwóch wypadków drogowych. W Ambrożowie powodem zderzenia osobówek było nieustąpienie pierwszeństwa, a na krajowej 91 w Chrząstówku kierowca opla wjechał do przydrożnego rowu. 

5 lipca 2024 roku koło godziny 14.40 policjanci pojechali do miejscowości Ambrożew, gdzie doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Jak wynika z ustaleń,  kierowca forda w związku ze znakiem STOP nie zatrzymał się na skrzyżowaniu i uderzył w iveco. Mężczyzna, który kierował dostawczym autem z obrażeniami ciała trafił do szpitala. 

Do kolejnego wypadku doszło w niedzielę, 7 lipca 2024 roku na drodze numer 91. Tam w miejscowości Chrząstówek, około godziny 6.00, 33-letni kierowca osobówki stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu, "lądując" autem na prawym boku. Tutaj poza kierowcą osobówką podróżowało troje pasażerów. Jeden z nich, 19-latek trafił do szpitala. Na szczęście ranni w tych wypadkach doznali obrażeń niezagrażających ich życiu. Kierowcy pojazdów byli trzeźwi.

- Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę za kierownicą. Bezpieczeństwo na drogach zależy w dużej mierze od tych, którzy się po nich poruszają. Zróbmy wszystko, aby wakacje były bezpieczne - mówi aspirant sztabowy Mariusz Kowalski.