wersja testowa serwisu

Niebezpiecznie w Piątku, auto uderzyło w ogrodzenie. Za kierownicą siedziała pijana 62-latka

Niebezpiecznie w Piątku, auto uderzyło w ogrodzenie. Za kierownicą siedziała pijana 62-latka

Mając blisko półtora promila alkoholu w organizmie, 62-latka zdecydowała się wsiąść za kierownicę Fiata. Skutkiem nieodpowiedzialnego zachowania, jazdy na „podwójnym gazie" było zderzenie z ogrodzeniem posesji. To kolejny przykład, który pokazuje jakim zagrożeniem są nietrzeźwi kierujący. Tylko od początku roku policjanci zatrzymali ich już 141, z czego 12 z nich brało udział w zdarzeniach drogowych.

13 lipca 2021 roku około godz. 10.30 policjanci pojechali na jedną z ulic w Piątku, gdzie nietrzeźwa kierująca wjechała fiatem w ogrodzenie. Tutaj właściwą postawą obywatelską wykazał się przypadkowy świadek, który zabrał kluczyki kierującej i powiadomił właściciela posesji i policję. Kiedy mundurowi dotarli na miejsce i zbadali stan trzeźwości 62-letniej kobiety okazało się, że reakcja świadka była słuszna. W organizmie kierującej było blisko półtora promila alkoholu. Teraz poza wykroczeniem mieszkanka powiatu zgierskiego odpowie za przestępstwo drogowe. Za prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi między innymi 2 lata więzienia.

Po raz kolejny możemy przekonać się jakim zagrożeniem na drodze są nietrzeźwi kierujący. Tylko od początku roku policjanci zatrzymali ich już 141, z czego 12 z nich brało udział w zdarzeniach drogowych. Dlatego pamiętajmy, jeżeli widzimy podejrzanie zachowującego się kierującego, reagujmy. Twoje zgłoszenie może uratować komuś zdrowie, a nawet życie.

źródło: KPP w Łęczycy