wersja testowa serwisu

Nielegalna broń i amunicja u 70-latka z gminy Grabów. Prokuratura prowadzi śledztwo

261-125092
fot. KPP w Łęczucy

Nielegalną broń i amunicję na terenie swojej posesji trzymał 70-latek. Mężczyzna wpadł z nielegalnym arsenałem po tym jak sam zadzwonił po policjantów, aby pomogli rozwiązać konflikt z konkubiną. Posiadanie broni palnej lub amunicji jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 8. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łęczycy.

14 stycznia tuż po godz. 20.00 policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego pojechali do jednej z miejscowości na terenie gminy Grabów. Jak wynikało ze zgłoszenia, 70-letni mężczyzna potrzebował pomocy w rozwiązaniu konfliktu z konkubiną.

- Kiedy policjanci wyjaśnili sprawę sporu zauważyli w pomieszczeniu dwie jednostki broni pneumatycznej - informują policjanci z KPP w Łęczycy. - Kiedy sprawdzili wszystkie pomieszczenia okazało się, że mężczyzna zgromadził tam dodatkowo 3 sztuki broni gazowej, 2 sztuki broni czarnoprochowej, 1 sztukę broni hukowej, 24 sztuki amunicji ostrej różnego kalibru a także inne elementy składowe budowy pistoletów. 

Nielegalny arsenał został zabezpieczony przez policjantów. 70-latek, który nie miał na militaria pozwolenia wyjaśnił jedynie, że jest ich pasjonatem. Policjanci ustalają, w jaki sposób mężczyzna zdobył broń i amunicję oraz do czego to było wykorzystywane. Dodatkowo część zabezpieczonych jednostek zostanie sprawdzonych przez biegłego z zakresu broni i balistyki, który określi, czy wymagane było pozwolenie na ich posiadanie.

Za nielegalne posiadanie broni i amunicji grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łęczycy.