wersja testowa serwisu

Groźne wypadki i pijani kierowcy. Niespokojny weekend na drogach powiatu rawskiego

Untitled
fot. KPP w Rawie Mazowieckiej

Trzy wypadki, jedna kolizji drogowa i trzech nietrzeźwych kierujących to bilans ostatniego weekendu na drogach powiatu rawskiego. Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów i ostrożność.

W piątkowe popołudnie 23 lipca 2021 roku w Regnowie doszło do wypadku drogowego, gdzie 20-letnia kierująca Volkswagenem Caddy w trakcie wyprzedzania Volkswagnea Passata kierowanego przez 19-latka, który był również w trakcie manewru wyprzedzania innego auta, kierowanego przez 19-letniego mieszkańca powiatu rawskiego, straciła panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechała z drogi i dachowała. Z uwagi na obrażenia ciała kobieta została przetransportowana karetką pogotowia do szpitala. Wszyscy trzej kierowcy byli trzeźwi.

Tego samego dnia o 16.30 na drodze wojewódzkiej 707 w Niwnej 24-letni kierujący motocyklem Yamaha wyprzedzał kilka pojazdów, gdy nagle jeden z nich, Fiat Ducato również rozpoczął manewr wyprzedzania. Kierujący motorem uderzył w barierki, a następnie wpadł do rowu, a kierowca busa kontynuował jazdę. 33-latek kierujący Fiatem został zatrzymany przez policjantów w Skierniewicach, twierdził że nie zauważył wypadku motocykla. Obaj mężczyźni byli trzeźwi. Mieszkaniec powiatu rawskiego z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala karetką.

W sobotę 24 lipca 2021 roku przed południem w Głuchówku, 57-letni mężczyzna kierujący motorowerem wyjechał z drogi podporządkowanej i zderzył się ze Skodą kierowaną przez 28-letniego mieszkańca powiatu rawskiego. Kierowca jednośladu z uwagi na obrażenia ciała został przetransportowany śmigłowcem ratunkowym do szpitala. Od kierującego motocyklem wyczuwalna była woń alkoholu. Mężczyźnie została pobrana krew do badania na zawartość alkoholu.

O godzinie 16.40 tego samego dnia, w Rawie Mazowieckiej na skrzyżowaniu ulicy Przemysłowej i Zwolińskiego, 20-letni kierujący Oplem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 45-latce, która kierowała Volkswagenem Bora. W wyniku zderzenia kierująca wjechała w płot posesji. Z kobietą podróżowało 8-letnie dziecko, ale na szczęście nikomu nic się nie stało. Po przebadaniu przez załogę karetki pogotowia uczestnicy zdarzenia zostali zwolnieni do domu, a 20-latek został ukarany przez policjantów mandatem.

Pomimo wielu informacji medialnych o tragicznych w skutkach wypadkach drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących, a także apeli policyjnych kierowanych do kierowców aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu wciąż na naszych drogach spotyka się nieodpowiedzialnych kierujących. Tylko w ostatni weekend rawscy policjanci zatrzymali trzech takich kierowców.

W piątek 34-letni kierujący rowerem mieszkaniec Rawy Mazowieckiej został zatrzymany do kontroli drogowej na ulicy Katowickiej. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie niemal 3 promile. Następnego dnia w Głuchówku doszło do wypadku drogowego, gdzie od kierującego motorowerem wyczuwalna była woń alkoholu. Mężczyźnie została pobrana krew do badania na zawartość alkoholu. Przed północą 24 lipca 2021 roku patrol ruchu drogowego zatrzymał w Rawie na ulicy Kolejowej kierującego oplem astrą, który miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysokie świadczenie pieniężne oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

źródło: KPP w Rawie Mazowieckiej

Zobacz zdjęcia: