wersja testowa serwisu

Niespokojny weekend w Łódzkiem. IMGW wydało alerty

Niespokojny weekend w Łódzkiem. IMGW wydało alerty
Pixabay

Szykuje się niespokojny weekend w Łódzkiem. Chodzi oczywiście o pogodę, po kilku słonecznych i ciepłych dniach nastąpi jej załamanie. IMGW wydało szereg ostrzeżeń pogodowych dla wszystkich powiatów województwa łódzkiego. Szczególnie niebezpiecznie może być w sobotę. Alerty I stopnia obowiązują już od wczesnego od rana. Sprawdź szczegóły!

Pogoda już dziś dała o sobie znać. Jak donosi portal Łowy Burz Łódzkie, przez Działoszyn w powiecie pajęczańskim doszło do na tyle gwałtownych ulew, że powstało szereg rozlewisk i lokalnych podtopień

- Burze kierujące się na południowy wschód z wolna opuszczają nasze województwo. Przez chwilę powinno wszędzie być spokojnie, aczkolwiek w dalszej części dnia nie wykluczamy możliwości powstania kolejnych komórek burzowych, również w południowej części województwa łódzkiego - informują administratorzy portalu Łowcy Burz Łódzkie.

Co czeka nas więc w nadchodzące dwa dni weekendu? Nie mamy dobrych wiadomości. W sobotę temperatura w ciągu będzie oscylować wokół 20-23 stopni Celsjusza, niestety wczesnym wieczorem możemy się spodziewać dość radykalnego ochłodzenia. Za sprawą napływu powietrza z północnego zachodu słupki rtęci mogą już około 18.00 wskazać zaledwie 12-15 stopni Celsjusza. No i to przed czym ostrzegają nas w alertach synoptycy z IMGW - będzie burzowo, a temu zjawisku może towarzyszyć grad, silne opady deszczu i porywisty wiatr, osiągających do 75 km/h.

Ostrzeżenie I stopnia (żółty alert) obowiązuje na terenie Łódzkiego przez całą dobę - od 7.30 rano w sobotę (12 czerwca) do 7.30 rano w niedzielę (13 czerwca)

Druga część weekendu będzie już spokojniejsza, choć temperatura nie będzie rozpieszczać - w tej chwili na niedzielę planowane są wskazania na poziomie 20-23 stopni Celsjusza. Wiatr będzie wiał z kierunku północno zachodniego w porywach osiągając do 40 km/h.