Nietrzeźwi kierujący są zagrożeniem! Kolejne zdarzenia drogowe z ich udziałem

alkohol_kierowca
fot. ilustracyjne

28-letni kierowca hondy mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie doprowadził do zdarzenia drogowego, w którym ranna została pasażerka jego pojazdu. 67-latek kierując oplem uderzył w zaparkowany pojazd i odjechał z miejsca. Jak się okazało w jego organizmie było blisko trzy promile alkoholu. To kolejny przykład, który pokazuje jakim zagrożeniem są nietrzeźwi kierujący.

4 listopada 2022 roku około godzinny 20.15 policjanci pojechali do Grabowa, gdzie na jednej z ulic kierujący oplem uderzył w zaparkowany samochód i odjechał z miejsca. Kiedy policjanci namierzyli kierowcę okazało się, że w jego organizmie są blisko trzy promile alkoholu. Poza konsekwencjami spowodowania kolizji drogowej mężczyzna odpowie za przestępstwo drogowe. 

Do kolejnego zdarzenia z udziałem nietrzeźwego kierowcy doszło 5 listopada 2022 roku około godziny 22.40 na terenie gminy Łęczyca. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń kierowca hondy mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie stracił panowanie nad pojazdem zjechał z jezdni i uderzył autem w skarpę rowu. W wyniku tego zdarzenia obrażeń ciała doznała pasażerka pojazdu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny. Wielu kierowców lekceważy przepisy i wsiada za kierownicę pomimo wcześniej wypitego alkoholu. Tacy kierowcy są zagrożeniem dla innych uczestnictwo ruchu drogowego. Dlatego pamiętajmy, jeżeli widzimy podejrzanie zachowującego się kierującego, reagujmy. Twoje zgłoszenie może uratować komuś zdrowie, a nawet życie.

Źródło: KPP Łęczyca