wersja testowa serwisu

Nieuczciwi "znalazcy" trafili do policyjnego aresztu

policja---napis-2

Policjanci z łęczyckiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież. Widząc jak przypadkowy przechodzień gubi portfel i telefon komórkowy sprawcy wykorzystali okazję i uciekli z łupem. Dzięki czujności pokrzywdzonego i szybkiej interwencji policjantów amatorzy cudzego mienia trafili do policyjnego aresztu. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

9 maja 2021 roku na jednej z ulic w Łęczycy 24-latkowi podczas spaceru wypadł z kieszeni portfel z dokumentami, gotówką oraz telefon komórkowy. Kiedy zorientował się w sytuacji, zauważył, że jego własność podniosło dwóch mężczyzn i uciekło z łupem. Wezwani na miejsce policjanci wraz z pokrzywdzonym, który zapamiętał rysopis sprawców, rozpoczęli ich poszukiwania.

W niespełna pół godziny mundurowi namierzyli i zatrzymali wskazanych mężczyzn na terenie Łęczycy. Nieuczciwym "znalazcą" był 26-latek i jego 23-letni kompan. Przy jednym z nich stróże prawa zabezpieczyli skradziony telefon. W chwili zatrzymania mężczyźni byli pod działaniem alkoholu. Następnego dnia po tym jak wytrzeźwieli usłyszeli zarzuty kradzieży. Takie przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Łęczycy