wersja testowa serwisu

Niezapomniana przygoda podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Łęczycanie odbyli wycieczkę do Zakopanego

244282664_254152429966303_4796152457898434317__20211007-142405_1
fot. nadesłane

W miniony weekend podopieczni Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Łęczycy wzięli udział w wycieczce do Zakopanego.

- Wrażeń i atrakcji było bardzo dużo, za co pragniemy gorąco podziękować Panu Wiktorowi Napiórze, który z wielkim poświęceniem i oddaniem od wielu lat wspiera naszą placówkę. To właśnie dzięki jego inicjatywie i całkowitemu sfinansowaniu podopieczni TPD mieli możliwość zobaczenia najwyższego pasma górskiego w Polsce oraz zapoznania z tradycjami góralskimi - informują przedstawiciele łęczyckiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Dzieci swoją przygodę z górami zaczęły od niezwykłego wjazdu koleją liniową na szczyt Kasprowego Wierchu. Przy okazji dowiedziały się wielu ciekawostek na temat tatrzańskiej przyrody i zjawisk pogodowych panujących w górach. Następnie udały się na szlak turystyczny prowadzący nad Morskie Oko.

- Widoki wynagrodziły trud i ogromny wysiłek włożony przez naszych podopiecznych w pokonaniu szlaku. Dzieci szybko zapomniały o zmęczeniu oraz bolących mięśniach i wieczorem znalazły siłę na pieczenie kiełbasek przy ognisku - relacjonują uczestnicy.

Drugiego dnia, jako poszukiwacze mocnych wrażeń podopieczni TPD mogli spojrzeć na słynną zakopiańską skocznię z perspektywy największych mistrzów narciarskich, a przy okazji nacieszyć oczy widokami. Wjazd wyciągiem krzesełkowym na szczyt Wielkiej Krokwi i rzut oka znad rozbiegu pozwolił wyobrazić sobie co czują zawodnicy siedzący na belce startowej podczas Pucharu Świata.

- Na koniec zmagań na Krupówkach mogły spróbować prawdziwych oscypków i kupić kilka pamiątek. Po dwóch dniach ogromnych emocji nadszedł czas powrotu, lecz jak zawsze po drodze znalazł się czas na Mc"Donalda - kończą przedstawiciele TPD w Łęczycy.

Zobacz zdjęcia: