"Nim wstanie świt", czyli koncert charytatywny ze Stowarzyszeniem IMPET

Zrzut-ekranu-2022-05-25-o-11.11.13

Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne IMPET ma zaszczyt zaprosić na koncert „Nim wstanie świt", który będzie można obejrzeć w najbliższy piątek, 27 maja, na scenie łęczyckiego Domu Kultury. To kolejna z imprez z cyklu „Lekcja z…", zaś głównym tematem koncertu jest pokój.

- Nasze muzyczne lekcje organizujemy już od kilku lat – opowiada Marcin Tober, prezes stowarzyszenia, a jednocześnie muzyk, biorący aktywny udział w koncercie. – Młodzi artyści brali już na warsztat piosenki Tuwima, Osieckiej czy Młynarskiego. Tym razem postanowiliśmy zająć się tym, co najbardziej aktualne, czyli pokojem.

Na scenie łęczyckiego Domu Kultury pojawią się zaprzyjaźnieni z IMPET-em muzycy i wokaliści, którzy zinterpretują utwory wielkich polskich artystów – od Czesława Niemena aż po Maanam. W warstwie narracyjnej koncertu będzie można usłyszeć teksty znakomitych pisarzy, m.in. Tadeusza Konwickiego, Żanny Słoniowskiej czy Jurija Andruchowycza. O aspekt wizualny występu zadbała krakowska ilustratorka Matylda Daktyl, której rysunki będzie można zakupić po koncercie, by wesprzeć jego charytatywny cel.

- Nie chcieliśmy epatować złem, bo mamy go wystarczająco dużo na co dzień – tłumaczy Marcin Tober. – Choć wokół ciemno, prawie noc, to wiemy, że za dzień, za dwa wstanie świt, jak pisała Agnieszka Osiecka. Warto więc zastanowić się, co dalej, i jak możemy pomagać już w tej chwili.

Spektakl powstał we współpracy Stowarzyszenia IMPET z Urzędem Miejskim i Domem Kultury, dzięki czemu bilety na koncert są darmowe. Zainteresowanie było jednak tak duże, że pierwsza pula wejściówek rozeszła się w kilka dni.

– Żeby zapewnić maksymalny komfort naszym widzom, zdecydowaliśmy się zagrać koncert dwukrotnie, a ostatnie bilety na drugą turę (godz. 20:00) można jeszcze odbierać w sekretariacie Domu Kultury – dodaje Marcin Tober.

Nim wstanie świt. Lekcja o pokoju – koncert charytatywny
27 maja 2022, g. 18:00 i 20.00
obowiązują bilety bezpłatne, do odbioru w Domu Kultury w Łęczycy

wokal: Ewa Andrzejczak, Katarzyna Kluska, Inez Olczak, Blanka Sadowska, Jakub Kawecki, Jakub Pawlak
zespół: Dominik Błaszczyk (piano), Michał Górecki (gitary), Marcin Tober (bas), Przemysław Tomassy (perkusja)

scenariusz / reżyseria: Maja Kondras, Piotr Banasik
wizualizacje: Matylda Daktyl
technikalia: Aleksander Góralczyk, Krzysztof Góralczyk

organizacja: Stowarzyszenie IMPET
współorganizacja: Dom Kultury w Łęczycy, Urząd Miejski w Łęczycy

Projekt jest realizowany ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.