wersja testowa serwisu

Nowe informacje w sprawie brutalnego pobicia pod Łęczycą. Na miejscu zabezpieczono niebezpieczne narzędzia, aresztowano trzy osoby

Nowe informacje w sprawie brutalnego pobicia pod Łęczycą. Na miejscu zabezpieczono niebezpieczne narzędzia, aresztowano trzy osoby

Prokuratura Rejonowa w Łęczycy przedstawiła nowe fakty w sprawie ostatniego zdarzenia, do której doszło w miejscowości Błonie. Przypomnijmy, w nocy z 16 na 17 sierpnia, podczas libacji alkoholowej, w której miało brać udział pięć osób - trzech mieszkańców gminy Łęczyca i dwóch Łodzi, doszło do brutalnego pobicia mężczyzny.

Trzy osoby zostały zatrzymane po pobiciu mieszkańca powiatu łęczyckiego, do którego doszło w tym tygodniu w miejscowości Błonie (gm. Łęczyca). Sprawę bada Prokuratura, która dzisiaj przekazała nam nieco więcej informacji. Jak powiedział ELE24 Prokurator Andrzej Pankiewicz, w czwartek (19 sierpnia) wykonywane były czynności procesowe z udziałem trzech podejrzanych - dwóch mieszkańców powiatu łęczyckiego w wieku 38 i 40 lat oraz 48-latka z Łodzi.

- Wystąpiliśmy do Sądu Rejonowego w Łęczycy o tymczasowe aresztowanie i Sąd nasz wniosek uwzględnił dla wszystkich trzech podejrzanych - mówi Andrzej Pankiewicz.

Śledczy nadal ustalają dokładny przebieg całego zdarzenia. Udało nam się dowiedzieć, że we wstępnej fazie uczestnicy zajścia twierdzili, że poszkodowany 32-letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego uległ wypadkowi. Jak przekazał nam Prokurator Rejonowy w Łęczycy, przybyły na miejsce lekarz wykluczył taką ewentualność.

- Na miejscu zabezpieczono niebezpieczne narzędzia, ale nie mogę potwierdzić ze stuprocentową pewnością, że zostały użyte. Dopiero biegły z zakresu medycyny sądowej wypowie się, czy te obrażenia ciała powstały na skutek użycia tych narzędzi - dodaje ELE24 Andrzej Pankiewicz. - Pokrzywdzony nadal przebywa w szpitalu, jego stan jest ciężki.

Przypomnijmy, czyn, którego dopuścili się podejrzani zakwalifikowano z artykułu 156 § 1 pkt 2 Kodeksu Karnego, który mówi: Kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci innego ciężkiego kalectwa, ciężkiej choroby nieuleczalnej lub długotrwałej, choroby realnie zagrażającej życiu, trwałej choroby psychicznej, całkowitej albo znacznej trwałej niezdolności do pracy w zawodzie lub trwałego, istotnego zeszpecenia lub zniekształcenia ciała, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.