Nowe władze w Górniku 1956 Łęczyca. Zarząd wydał specjalne oświadczenie

Nowe władze w Górniku 1956 Łęczyca. Zarząd wydał specjalne oświadczenie

Jest światełko w tunelu dla Górnika 1956 Łęczyca. Stowarzyszenie ma nowy zarząd, na którego czele stanęła Prezes Iwona Smardz-Laskowska.

Nowe władze Górnika zapowiadają wprowadzenie planu naprawczego, który składać się będzie z kilku punktów. W specjalnym oświadczeniu informują m.in. o tym, w jakiej sytuacji znajdowało się Stowarzyszenie w chwili objęcia w nim sterów.

Oświadczenie Zarządu Górnika 1956 Łęczyca: 

"W dniu 21 marca 2022 roku odbyło się walne zgromadzenie Klubu Górnik Łęczyca, na którym wybrano nowy zarząd klubu. Prezesem została Pani Iwona Smardz-Laskowska, Wiceprezesem Jacek Wardziński, Skarbnikiem Paweł Topiński, Sekretarzem Michał Sobczak, Członkiem Zarządu Grzegorz Turkowski.

Przez długi czas nie była jasna i wiadoma przyszłość klubu, ponieważ nikt nie chciał się podjąć dalszego prowadzenia klubu. Obecny zarząd, na czele z Panią Prezes, też miał wielkie obawy, ale po rozmowach z członkami walnego zgromadzenia, obecne osoby w zarządzie podjęły się ratowania klubu, który na tamten dzień znajdował się w trudnej sytuacji organizacyjnej. Było wiele niewiadomych, ale tradycje tego klubu budowane przez lata, znajomość środowiska piłkarskiego miasta Łęczyca z Górnikiem i też po prostu ludzki sentyment nie pozwolił, żeby ten klub zniknął całkowicie z mapy Polski.

Obecny Zarząd po zapoznaniu się z sytuacją organizacyjną i finansową klubu wprowadził "plan naprawczy", który zakłada unormowanie całej sytuacji w Klubie. Pierwszą i dość trudną decyzją Zarządu było wycofanie drużyny seniorów z rozgrywek łódzkiej Klasy Okręgowej. Nie było innego wyjścia z wielu czynników. Po pierwsze klub posiada zadłużenie w ŁZPN na kwotę około 6 tysięcy złotych nieuregulowane przez zeszły zarząd i nie chcieliśmy powiększać tego zadłużenia, nie otrzymując dotacji od miasta na ten rok. Po drugie rozgrywki ligowe ruszały już za trzy dni od dnia Walnego Zgromadzenia Członków Klubu a drużyna w żaden sposób nie była przygotowana do rozgrywek, nie posiadała trenera, nie potwierdziła udziału w rozgrywkach na nową rundę, wielu zawodników trenowało już w innych klubach i nie chciało tutaj grać i trzeba było ich zrozumieć w obecnej sytuacji, jaka istniała w marcu br. 

Klub nie otrzymał dotacji na 2022 rok, ponieważ zeszły zarząd klubu nie dopełnił wszystkich formalności dotyczących złożenia oferty do Urzędu Miasta. Wiemy, że wielu kibiców naszego miasta ubolewa nad tym, że w takim mieście jak Łęczyca nie ma piłki seniorskiej ale w naszym planie naprawczym jest przywrócenie drużyny seniorów na mapę Polski.

Zarząd Klubu zaczął od marca podejmować działania a pierwszym z nich było podjęcie wspólnego działania na dobro piłki nożnej w Łęczycy dla dzieci, poprzez nawiązanie zdrowych relacji z Klubem Magic Łęczyca. Jak się dowiedzieliśmy, wcześniej to było trudne przez inne poglądy, działania pewnych osób, ale od teraz działamy razem dla dobra łęczyckich dzieci. Kolejnym działaniem było wprowadzenie systemu sportbm. Jest to systemem do zarządzania klubem, co pozwala nam łatwiej działać, zarządzać i prowadzić klub. Z tego systemu korzystają takie kluby, jak Widzew Łódź, Śląsk Wrocław, Warta Poznań i wielu innych, więc chcemy brać przykład z jak najlepszych.

Mimo, że do końca nie znaliśmy sytuacji finansowej postanowiliśmy pozostawić dwie grupy młodzieżowe: Juniorzy Młodsi i Młodzik, które rywalizują w rozgrywkach organizowanych przez ŁZPN. Nie wyobrażaliśmy sobie, żeby dzieci nie grały w naszym klubie tylko siedziały w domu przed komputerem albo nic nie robiły.

Klub powoli wstaje na nogi, zadłużenie w ŁZPN na dniach zostanie spłacone a mamy też otrzymać wsparcie finansowe od miasta, za co jesteśmy bardzo wdzięczni Burmistrzowi Miasta Łęczyca Panu Pawłowi Kuleszy, który widząc, że idzie wszystko w dobrą stronę chce pomóc Klubowi. Mamy kilka pomysłów i planów, o których będziemy Państwa informować za pośrednictwem mediów społecznościowych, plakatów, dlatego śledźcie nas na bieżąco na facebook'u."

 

RODO oraz Polityka cookies
Z uwagi na wymogi prawne, niniejszym przedstawiamy informacje na temat przetwarzania danych dostarczanych przez Ciebie podczas korzystania z naszych portali informacyjnych. Klikając w przycisk "Przejdź do portalu", wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych za pomocą plików cookies przez naszych partnerów reklamowych dla celów opisanych poniżej. Jeśli nie wyrażasz zgody na przetwarzanie wspomnianych danych, w każdej chwili możesz opuścić nasz portal. Przechodząc dalej za pomocą przycisku „Przejdź do portalu”, Twoje dane będą przetwarzane przez nas na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora danych lub przez naszych partnerów. Przetwarzanie to nie wymaga wyrażenia przez Ciebie zgody, ale możesz mu się w każdej chwili sprzeciwić.
Stosowanie plików cookies oraz pozostałych technologii informatycznych
Nasz portal oraz nasi partnerzy, stosujemy pliki cookies i pozostałe technologie informatyczne, które gromadzą informacje m.in. o odwiedzanych przez Ciebie stronach internetowych oraz podstronach, a także o lokalizacji urządzenia. Ma to przede wszystkim na celu:
• zapewnienie bezpieczeństwa użytkowników w trakcie korzystania ze stron naszych portali informacyjnych,
• poprawę i stałe ulepszanie świadczonych przez nas usług, dzięki zbieraniu i wykorzystaniu tych danych w celach analitycznych i statystycznych,
• wyświetlanie spersonalizowanych reklam, które odpowiadają Twoim zainteresowaniom (remarketing).
Zakres wykorzystywania plików cookies możesz dowolnie określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Każda przeglądarka posiada własne ustawienia cookies. Jeśli nie wprowadzisz zmian w ustawieniach będzie to oznaczało, iż zgadzasz się na zapisywanie informacji w plikach cookies, a następnie na przechowywane ich w pamięci Twojego urządzenia. Zarówno my, jako właściciele portalu oraz nasi partnerzy możemy uzyskiwać dostęp do tych informacji. 
Wykorzystanie informacji
Aby dopasować wyświetlanie reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań, wykorzystujemy właśnie zebrane i zapisane informacje w plikach cookies. Administratorem Twoich danych jest Local Service sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi, przy ulicy Sienkiewicza 85/87 lok. 8, 90-057 Łódź. Możesz skontaktować się z nami za pomocą formularza kontaktowego oraz w dowolnym momencie wyrazić swój sprzeciw wobec tego rodzaju działań. 
Wykorzystywanie Twoich informacji przez naszych partnerów
Mając na uwadze współpracę z dostawcami reklamowymi informujemy, iż działania w celach marketingowych mogą podejmować nasi partnerzy, korzystający z powierzchni reklamowych w naszych portalach. Do naszych partnerów zaliczamy Google Adsense, a także agencje reklamowe, agencje interaktywne, domy mediowe oraz innych dostawców reklam, w tym Taboola. Podobnie, jak i my, nasi dostawcy reklam również gromadzą i wykorzystują informacje zgromadzone w plikach cookies. Dzięki takim danym, w naszych portalach zobaczysz reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań.
Celem przetwarzania Twoich danych zawartych w plikach cookies przez naszych partnerów jest:
• przechowywanie Twoich informacji na urządzeniu z którego przeglądasz nasz portal i dostęp do nich
• wybór reklam do wyświetlenia w tym reklam spersonalizowanych,
• dopasowanie treści spersonalizowanych
• pomiar efektywności reklam,
• dostarczanie jak najbardziej efektywnych reklam, zgodnych z Twoimi zainteresowaniami.
Abyśmy wraz z naszymi partnerami mogli podejmować powyższe działania, wymagana jest Twoja zgoda, którą wyrażasz poprzez kliknięcie w przycisk „Przejdź do serwisu”. Pamiętaj, że Twoja zgoda jest dobrowolna. Bez niej korzystanie z naszych portali będzie pozbawione wielu funkcji, co może wpłynąć na jakość wyświetlanych informacji.
Twoje prawa
Pamiętaj, że udzieloną zgodę możesz w dowolnym momencie wycofać, korzystając a naszego formularza kontaktowego, jednak pamiętaj, iż wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Za pomocą wspomnianego formularza kontaktowego możesz także wyrazić swój sprzeciw wobec przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu lub prawnie uzasadnionego interesu naszych partnerów. Zgodnie z obowiązującym prawem, możesz zgłosić nam, jako podmiotowi wykorzystującemu Twoje dane żądanie dostępu do tych danych, zmiany ich, usunięcia lub ograniczenia wykorzystania. Zapraszamy Cię także do odwiedzenia naszej Polityki prywatności.