Nowoczesny sprzęt za ponad pół miliona złotych trafi do gminy Łęczyca

urzad-miejski-w-leczycy

Kolejne dofinansowanie dla Gminy Łęczyca stało się faktem. Tym razem przyznane zostały środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na realizację zadania dotyczącego zakupu ciągnika, który posłuży do oczyszczania rowów melioracyjnych i przydrożnych na terenie Gminy Łęczyca.

Na realizację tego zadania pozyskano w formie pożyczki kwotę 520 000 złotych Dzięki tym środkom, oprócz ciągnika, zakupione zostanie niezbędne wyposażenie w postaci: wysięgnika wielofunkcyjnego, głowicy koszącej, głowicy odmulającej, piły do cięcia gałęzi, głowicy frezującej, głowicy czyszczącej, kosiarki bijakowej tylno-bocznej oraz przyczepy rolniczej jednoosiowej. 

Aktualnie podpisana została umowa z dostawcą sprzętu firmą P.H.U. ZIMEX Halina Zimoch na łączną kwotę 544 115,10 zł. Zakup przyczyni się do zwiększenia efektywności działań w zakresie utrzymania i czystości w gminie, będzie służył m.in. do utrzymania dobrego stanu rowów melioracyjnych, sieci wodociągowych i kanalizacyjnych oraz zieleni przydrożnej, wykorzystany zostanie do prowadzenia działań pielęgnacyjnych na zielonych obszarach gminy.

źródło: UG Łęczyca