Nowy sezon, zupełnie nowi przeciwnicy. MMKS Lotnik Łęczyca poznał terminarz II Ligi Siatkówki

2947FB25-A6A3-40CA-A7E7-057123069F48

W październiku zawodnicy MMKS Lotnik Łęczyca zainaugurują kolejny sezon na szczeblu centralnym rozgrywek siatkarskich w Polsce. Podopieczni Piotra Janiak będą musieli zmierzyć się z zupełnie nowymi zespołami.

Polski Związek Piłki Siatkowej podał skład grup II Ligi Siatkówki Mężczyzn. W czterech grupach wystąpi po dwanaście zespołów. MMKS Lotnik Łęczyca w tym sezonie grać będzie w grupie pierwszej, gdzie zmierzy się z drużynami, z którymi do tej pory nie grał. Łęczycan czekać będą także dalekie wyjazdy, m.in. do Szczecina, gdzie meczem z KPS STALPRO Joker Powiat Pilski zainaugurują rozgrywki.

Oprócz wcześniej wspomnianej drużyny ze Szczecina, oraz oczywiście Lotnika Łęczyca, w grupie I zagrają także: LBS Banka Janas Logistics KS Orzel Międzyrzecz, LUKS Wilki WIlczyn, Stoczniowiec Politechnika Gdańska, SPS Konspol Słupca, Trefl II Gdańsk, Enea Enegetyk Poznań, CUK Anioły Toruń, WKS Sobieski Arena Żagań, Science MKS Ikar Legnica i MLKS A. Iwaniccy Gubin.

W sezonie 2022/23 po zakończeniu rundy zasadniczej do turniejów półfinałowych awansują po dwa najlepsze zespoły z każdej z czterech grup II Ligi Siatkówki Mężczyzn. Natomiast drużyny z dwóch ostatnich miejsc w każdej grupie spadają do ligi niżej.

Terminarz: