wersja testowa serwisu

Gmina Witonia: Od 30 listopada nowe zasady w Bibliotece Publicznej

Od 30 listopada 2020 r.  nowe  zasady w Bibliotece!

W związku z obowiązującymi obostrzeniami – Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 26 listopada2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz rekomendacjami Biblioteki Narodowej od dnia 30 listopada 2020 roku do odwołania Biblioteka Publiczna Gminy Witonia uruchamia udostępnianie zbiorów według następujących zasad:

1. Prowadzone będą wyłącznie zwroty i wypożyczenia materiałów bibliotecznych na zewnątrz.

2. Obowiązuje zakaz organizacji wydarzeń z udziałem publiczności – z wyłączeniem działań prowadzonych za pomocą środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość (online).

3. Udostępnianie zbiorów odbywać się będzie:

-poniedziałek, środa, czwartek w godz. 9:00 – 14:00,

-wtorek, piątek w godz. 9:00 – 15.30.

4. W bibliotece, w wyznaczonym miejscu i w jednym momencie będzie mógł przebywać tylko jeden czytelnik/użytkownik (wyjątek stanowi dziecko/osoba niepełnosprawna + opiekun).

5. Czytelnik wybrane publikacje zamawia telefonicznie dzwoniąc pod nr: (24) 356 47 16

lub mailowo pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

6. Bibliotekarz po skompletowaniu zamówienia czytelnika umawia się z nim na termin odbioru i na konkretną godzinę.

7. Bibliotekarz rejestruje zbiory na koncie czytelnika i przygotowuje paczkę z zamówionymi egzemplarzami.

8. O umówionej godzinie bibliotekarz przekazuje paczkę czytelnikowi, tzn. zostawia ją w wyznaczonym miejscu, którą czytelnik odbiera i zostawia ewentualne zwroty.

9. Czytelnicy/użytkownicy, którzy chcą zwrócić bądź wypożyczyć zbiory muszą przebywać w bibliotece wyposażeni w środki ochronny osobistej (maseczka, przyłbica lub inne środki ochraniające usta i nos) oraz rękawicach jednorazowych.

10. Zwracane książki podlegają 5 dniowej kwarantannie, a cała procedura udostępniania zbiorów oraz zwrotu książek odbywa się w ścisłym reżimie sanitarnym.

Prosimy o stosowanie się do obowiązujących zasad.

                                                                                                                      Anna Stolarczyk