Najważniejsze wideo w ele24
 
Dzień Kobiet w Gminie Daszyna. To był niezły... Meksyk

Dzień Kobiet w Gminie Daszyna. To był niezły... Meksyk

Liczba osób, które zobaczyły to wideo12 243 wyświetlenia
 
Turniej Charytatywny w Gminie Dalików

Turniej Charytatywny w Gminie Dalików

Liczba osób, które zobaczyły to wideo11 679 wyświetlenia
 
Spotkanie noworoczne mieszkańców i przyjaciół gminy Bielawy

Spotkanie noworoczne mieszkańców i przyjaciół gminy Bielawy

Liczba osób, które zobaczyły to wideo20 494 wyświetlenia
 
Gmina Daszyna: Dzień Seniora połączony ze spotkaniem noworocznym

Gmina Daszyna: Dzień Seniora połączony ze spotkaniem noworocznym

Liczba osób, które zobaczyły to wideo50 916 wyświetlenia
 
Przedszkole w Krośniewicach - Ważna inwestycja dla mieszkańców gminy

Przedszkole w Krośniewicach - Ważna inwestycja dla mieszkańców gminy

Liczba osób, które zobaczyły to wideo25 212 wyświetlenia
 
Trzeci Bożonarodzeniowy Piknik w Sokolnikach Lesie

Trzeci Bożonarodzeniowy Piknik w Sokolnikach Lesie

Liczba osób, które zobaczyły to wideo31 100 wyświetlenia
 
Turniej Piłki Nożnej o puchar Wójta Gminy Ozorków w Solcy Wielkiej

Turniej Piłki Nożnej o puchar Wójta Gminy Ozorków w Solcy Wielkiej

Liczba osób, które zobaczyły to wideo32 477 wyświetlenia
 
150-lecie OSP w Łęczycy

150-lecie OSP w Łęczycy

Liczba osób, które zobaczyły to wideo22 209 wyświetlenia
 
Świetlica w Miłosnej zmieni swoje oblicze

Świetlica w Miłosnej zmieni swoje oblicze

Liczba osób, które zobaczyły to wideo35 796 wyświetlenia
 
Piknik Rodzinny w Gminie Krośniewice

Piknik Rodzinny w Gminie Krośniewice

Liczba osób, które zobaczyły to wideo36 610 wyświetlenia
 
Dożynki Gminy Daszyna

Dożynki Gminy Daszyna

Liczba osób, które zobaczyły to wideo85 451 wyświetlenia
 
Dożynki Gminy Ozorków

Dożynki Gminy Ozorków

Liczba osób, które zobaczyły to wideo55 103 wyświetlenia
 
Dożynki Gminy Grabów

Dożynki Gminy Grabów

Liczba osób, które zobaczyły to wideo39 859 wyświetlenia
 
Dożynki Województwa Łódzkiego 2025

Dożynki Województwa Łódzkiego 2025

Liczba osób, które zobaczyły to wideo532 639 wyświetlenia
 
Takiego wideo jeszcze nie widzieliście. Obejrzyjcie do końca

Takiego wideo jeszcze nie widzieliście. Obejrzyjcie do końca

Liczba osób, które zobaczyły to wideo314 345 wyświetlenia
 
Rodzinna Fiesta w Gminie Bielawy

Rodzinna Fiesta w Gminie Bielawy

Liczba osób, które zobaczyły to wideo77 739 wyświetlenia
 
Gmina Bielawy ma nowy, piękny budynek

Gmina Bielawy ma nowy, piękny budynek

Liczba osób, które zobaczyły to wideo86 510 wyświetlenia
 
95 lat Sokolnik Lasu

95 lat Sokolnik Lasu

Liczba osób, które zobaczyły to wideo40 094 wyświetlenia
 
Obchody Motocyklowego Dnia Weterana w Łęczycy

Obchody Motocyklowego Dnia Weterana w Łęczycy

Liczba osób, które zobaczyły to wideo32 154 wyświetlenia
 
60-lecie ZS im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy

60-lecie ZS im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy

Liczba osób, które zobaczyły to wideo32 053 wyświetlenia
 
Dzień Nowalijki w Piątku

Dzień Nowalijki w Piątku

Liczba osób, które zobaczyły to wideo78 518 wyświetlenia
 
Dzień Dziecka w Łęczycy 2025

Dzień Dziecka w Łęczycy 2025

Liczba osób, które zobaczyły to wideo66 966 wyświetlenia

Od niedzieli korekta rozkładu jazdy pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej

Od niedzieli korekta rozkładu jazdy pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej

Łódzka Kolej Aglomeracyjna poinformowała o kolejnej korekcie rozkładu jazdy pociągów. Zmiany będą obowiązywać od 4 września do 5 listopada 2022 roku.

Stacja Łódź Kaliska

W wyniku nadal trwającej modernizacji stacji Łódź Kaliska dostępne dla podróżnych będą tylko dwie krawędzie peronowe, co skutkuje ograniczoną liczbą pociągów kursujących przez Łódź Kaliską. Zarządca Infrastruktury dokłada starań, aby w IV kwartale udostępnić wszystkie pięć krawędzi peronowych, dlatego od września br. zostaną zintensyfikowane prace torowe i sieciowe 
w obrębie stacji. 

Linia obwodowa 

W okresie od 4 września do 7 października br. obowiązywał będzie ruch jednotorowy pomiędzy stacjami Łódź Kaliska – Łódź Żabieniec. Spowoduje to ograniczenie liczby pociągów mogących przejechać przez stację Łódź Kaliska, dlatego poszczególne z nich będą kierowane z pominięciem stacji lub pojadą bezpośrednio od Zgierza do stacji Łódź - Widzew przez Łódź Marysin.

W dniach 22 – 28 października br. prace torowe pomiędzy stacjami Łódź Kaliska – Łódź Chojny spowodują zmiany w kursowaniu pociągów. Dodatkowo występować będą okresowe zamknięcia jednego z torów pomiędzy stacjami Łódź Chojny – Łódź Widzew i Łódź Chojny – Łódź Olechów Wschód. W związku z tym część pociągów pojedzie o zmienionych godzinach lub z pominięciem stacji Łódź Dąbrowa lub Łódź Olechów.

Linia łowicka

Od 4 września br. połączenia będą już obsługiwane pociągami. Jedynie w godzinach porannych i wieczornych za wybrane kursy na odcinku Łowicz Przedmieście – Łowicz Główny pojadą autobusy, co jest związane z prowadzonymi jeszcze pracami remontowymi na stacji Łowicz Główny.

Kontynuacja budowy kładek dla podróżnych w Strykowie i Głownie spowoduje brak możliwości krzyżowania się tras pociągów na obydwu stacjach, a w konsekwencji przyczyni się do zmiany godzin kursowania poszczególnych składów.

Linia kutnowska

Prowadzona będzie dalsza przebudowa stacji Kutno. Pomimo ograniczonej dostępności stacji, tylko 4 pociągi zostaną zastąpione autobusami - trzy na odcinku Witonia – Kutno i jeden na odcinku Zgierz – Kutno.

Połączenie relacji pociągów jadących z Sieradza i Łodzi Kaliskiej do Zgierza w jedną wspólną Sieradz – Kutno umożliwi dojazd do Kutna na godzinę 8:00.

Na odcinku Zgierz - Zgierz Północ w godzinach szczytów przewozowych zostaną uruchomione dodatkowe pociągi zapewniające dojazd do/z Łodzi Widzewa przez Łódź Kaliską.

Na odcinku Łódź Widzew – Łódź Marysin – Zgierz – Ozorków podróżni posiadający ważne bilety ŁKA, mogą korzystać z przejazdu pociągami spółki PKP Intercity.

Linia Skierniewice – Łowicz – Kutno

Zarządca Infrastruktury, czyli PKP PLK, kontynuuje szeroki zakres inwestycji na linii nr 3. Nadal trwają prace związane z przebudową stacji Kutno i linii kolejowej na odcinku Kutno-Łowicz oraz prace końcowe na stacji Łowicz Główny. Jednocześnie prowadzona będzie modernizacja linii na odcinku Sochaczew-Warszawa Ursus oraz linii nr 1 na odcinku Warszawa Włochy - Warszawa Zachodnia wraz ze stacją Warszawa Zachodnia. W wyniku tych prac wszystkie pociągi PKP Intercity kierowane będą nadal od stacji Warszawa Włochy przez Żyrardów, Skierniewice do Łowicza Głównego, gdzie wrócą na swoją trasę podstawową.

Zgodnie z Regulaminem Sieci PKP PLK pierwszeństwo w trasowaniu mają pociągi pasażerskie ekspresowe i międzynarodowe, a w dalszej kolejności pasażerskie międzywojewódzkie i wojewódzkie. Ostateczny rozkład jazdy pociągów ŁKA byłby więc uzależniony od możliwości przejechania pomiędzy pociągami wyższych kategorii, a nie zgodnie z oczekiwaniami podróżnych korzystających z przejazdów na linii Skierniewice-Łowicz-Kutno. W związku z powyższym za wszystkie pociągi ŁKA w tej relacji pojadą autobusy. Jeżeli zajdzie potrzeba zostaną uruchomione dodatkowe autobusy typu Sprinter.

Linia Łódź - Koluszki

Budowa nowych bezkolizyjnych przejazdów kolejowo – drogowych w Bedoniu i Gałkówku spowoduje utrudnienia. Od stacji Łódź Andrzejów do stacji Gałkówek pociągi będą kursować po jednym torze wahadłowo, po kilka składów w każdym kierunku. Taka organizacja ruchu - pomimo większych przerw pomiędzy kursowaniem pociągów podmiejskich spowoduje, że całkowita liczba pojazdów obsługujących trasę znacznie się zwiększy. Dodatkowo pomiędzy Łodzią a Koluszkami cały czas będzie obowiązywać wzajemne honorowanie biletów w pociągach ŁKA i PKP Intercity. Część pociągów do/z Drzewicy oraz Radomska pojedzie do/ze stacji Koluszki, z której będzie można kontynuować podróż do/z Łodzi.

Linia Łódź – Warszawa

Postępująca przebudowa stacji Warszawa Zachodnia oraz ruch jednotorowy pomiędzy stacjami Warszawa Włochy – Warszawa Zachodnia powodują ograniczenie przepustowości, zmiany godzin kursowania, a także wydłużenie czasu przejazdu pociągów, zwłaszcza w kierunku Łodzi (pociągi kierowane są wolniejszą trasą objazdową).

Pomimo znaczących utrudnień zachowano kursowanie wszystkich 9 par pociągów ŁKA SPRINTER łączących Łódź z Warszawą.

Linia Łódź - Drzewica – Radom

W dniach 5 września – 12 października br. będą prowadzone prace związane z wymianą sieci trakcyjnej na odcinku Wolanów – Radom Krychnowice – Radom. W weekendy pociągi ŁKA kursujące do/z Radomia pomiędzy Wolanowem a Radomiem zostaną zastąpione autobusami.