Od niedzieli korekta rozkładu jazdy pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej

b2ap3_thumbnail_b2ap3_thumbnail_b2ap3_thumbnail_b2ap3_thumbnail_1277781_821816771180717_7509111022377000427_o

Łódzka Kolej Aglomeracyjna poinformowała o kolejnej korekcie rozkładu jazdy pociągów. Zmiany będą obowiązywać od 6 listopada do 10 grudnia 2022 roku.

Korekta uwzględnia kilka faz remontowych prowadzonych przez PKP PLK:
6 – 10 grudnia br. - remont sieci trakcyjnej na stacji Łódź Chojny,
2 – 4 grudnia br. - wyłączenie z ruchu toru nr 81 Łódź Kaliska – Łódź Kaliska Towarowa (dawny Karolew),
3, 4 i 10 grudnia br. - wybrane pociągi ŁKA Sprinter kursować będą do i z Warszawy Gdańskiej.

Najważniejsze zmiany na liniach obsługiwanych przez ŁKA

Linia obwodowa: Zgierz – Łódź Kaliska – Łódź Widzew 

W wyniku remontu sieci trakcyjnej oraz wymiany rozjazdów na stacji Łódź Chojny wprowadzony zostanie jednotorowy ruch pociągów pomiędzy stacjami Łódź Widzew – Łódź Kaliska oraz Łódź Kaliska – Łódź Olechów. W związku z tym część pociągów z Kutna 
i Zgierza kursować będzie jedynie do i ze stacji Łódź Kaliska. Do stacji Łódź Widzew przez Łódź Chojny będzie można dojechać przesiadając się na stacji Łódź Kaliska do i z pociągów jadących w/z kierunku Łowicza. Po godzinie 15:00 ze stacji Łódź Widzew pojedzie połączony pociąg do Łowicza i Torunia, z wyłączaniem składu na stacji Łódź Kaliska. Zwiększona zostanie częstotliwość kursowania pociągów na odcinku Łódź Kaliska – Zgierz przez Łódź Żabieniec.

W okresie od 6 listopada do 10 grudnia br. w pojazdach Lokalnego Transportu Zbiorowego Miasta Łodzi nr 8A, 8B, 10A, 10B na odcinku Łódź Kaliska – Łódź Widzew honorowane będą bilety ŁKA relacyjne jednorazowe oraz okresowe.

Więcej informacji: https://lka.lodzkie.pl/Honorowanie-biletow-komunikacji-miejskiej-w-Lodzi/

Linia Zgierz – Łódź Widzew przez Łódź Stoki

Z powodu remontu stacji Łódź Chojny, na linii czasowo będą kursowały wybrane pociągi spółki POLREGIO i PKP Intercity. Od 11 grudnia br. linia będzie obsługiwana tylko przez ŁKA.

Linia Poznań - Sieradz – Łódź Widzew/ Łódź Fabryczna

Wybrane pociągi jadące do i z Sieradza kursować będą w następujących wariantach:
do i ze stacji Łódź Kaliska,
do i ze stacji Zgierz,
do Łodzi Widzewa przez Zgierz, Łódź Stoki.

Linia Łódź Fabryczna – Tomaszów Mazowiecki - Drzewica

Na odcinku Tomaszów Mazowiecki – Drzewica – Radom za wszystkie pociągi pojadą autobusy komunikacji zastępczej. Na odcinku Drzewica – Radom autobusy pojadą z pominięciem wybranych stacji, do których będzie można dojechać pociągami spółki Koleje Mazowieckie, uruchamianymi na odcinku Drzewica – Radom – Drzewica.

Linia Skierniewice - Łowicz – Kutno

Za wszystkie pociągi ŁKA w tej relacji uruchomione zostaną autobusy. Powodem powstających utrudnień są trwające prace związane z przebudową stacji Kutno i linii kolejowej na odcinku Kutno – Łowicz. Aby zrekompensować uciążliwości związane z dłuższym czasem przejazdu autobusami, wyznaczone zostaną dodatkowe miejsca postojów autobusów na odcinku Skierniewice – Łowicz, a kontynuowanie dalszej podróży pociągami możliwe będzie od stacji Skierniewice.

Linia Łódź - Łowicz

Kontynuowane będą prace związane z budową kładek dla podróżnych w Strykowie i Głownie, co w konsekwencji spowoduje zmiany godzin kursowania niektórych pociągów.

Linia Łódź - Kutno

Pomimo ograniczonej dostępności stacji Kutno, spowodowanej jej przebudową, tylko 2 pociągi zostaną zastąpione autobusami. Jeden na odcinku Witonia – Kutno oraz ostatni, późnowieczorny na odcinku Zgierz – Kutno.

W godzinach porannych zostaną uruchomione wahadłowe pociągi na odcinku Zgierz - Zgierz Północ, które umożliwią kontynuowanie podróży ze stacji Zgierz pociągami jadącymi do/z Łodzi Widzewa przez Łódź Kaliską.

Dodatkowo dwie pary pociągów – jedna rano i jedna po południu, kursujące dotychczas do stacji Zgierz Północ, pojadą do i z Ozorkowa.

Linia Łódź – Koluszki - Skierniewice – Warszawa

Trwająca budowa bezkolizyjnych przejazdów kolejowo – drogowych w Bedoniu i Gałkówku nadal powodować będzie utrudnienia w ruchu.

Od stacji Łódź Andrzejów do stacji Gałkówek pociągi będą kursować wahadłowo po jednym torze, po kilka w każdym kierunku.

Pomiędzy Łodzią i Koluszkami cały czas będzie obowiązywać wzajemne honorowanie biletów w pociągach ŁKA i PKP Intercity.

Więcej informacji o wzajemnym honorowaniu biletów ŁKA i PKP IC: https://lka.lodzkie.pl/Wzajemne-honorowanie-biletow-PKP-IC-i-LKA/

Część pociągów do i z Drzewicy oraz Radomska pojedzie do i ze stacji Koluszki, z której będzie można kontynuować podróż do/z Łodzi.

Postępująca przebudowa stacji Warszawa Zachodnia oraz ruch jednotorowy pomiędzy stacjami Warszawa Włochy i Warszawa Zachodnia, powodują ograniczenie przepustowości, zmiany godzin kursowania, a także wydłużenie czasu przejazdu pociągów, zwłaszcza w kierunku Łodzi (pociągi kierowane są wolniejszą trasą objazdową).

Pomimo znaczących utrudnień zachowano kursowanie wszystkich 9 par pociągów ŁKA SPRINTER łączących Łódź z Warszawą.

W dniach 3, 4 i 10 grudnia br. ze względu na powyższe prace, wybrane pociągi ŁKA Sprinter kursować będą do i z Warszawy Gdańskiej lub do Warszawy Wschodniej przez Warszawę Gdańską.

Szczegółowy rozkład jazdy: https://lka.lodzkie.pl/Rozklady-jazdy/